Święta, Sylwester i Nowy Rok w Telewizji Polskiej

Świąteczne koncerty kolęd w wykonaniu gwiazd, najważniejsze uroczystości kościelne z udziałem papieża Franciszka, filmy dla całej rodziny, filmy dokumentalne i reportaże, seriale, specjalne wydania programów rozrywkowych, sportowe wydarzenia zimowe, a także muzyczny Sylwester i Nowy Rok – to oferta Telewizji Polskiej, w której każdy widz znajdzie coś dla siebie.

Kolędy i filmy w TVP1 HD

W Wigilię TVP1 HD zaprasza na „Kolędy w Pałacu Prezydenckim”. Wystąpią muzykujące rodziny, m.in.: Joanna Kulig z siostrą Justyną Schneider i grupa Pectus. Tego dnia także „Gwiazdy na gwiazdkę” – słowno-muzyczna opowieść o bożonarodzeniowych tradycjach, a w wieczór wigilijny TVP1 HD pokaże papieską pasterkę z Watykanu.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie tylko w TVP1 HD, widzowie obejrzą transmisję „Urbi et Orbi” – błogosławieństwo papieża Franciszka. W programie również: zrekonstruowana wersja „Pana Wołodyjowskiego”, wspólne kolędowanie z zespołem Zakopower, a także świąteczny koncert kolęd TVP1 i Radia Zet, podczas którego zaśpiewają m.in.: Sound&Grace, Mateusz Ziółko, Ania Wyszkoni i Rafał Brzozowski. TVP1 HD przygotowała też ofertę filmową dla całej rodziny: „Renifer Niko ratuje brata” i Minionki w Jedynce – „Jak ukraść księżyc”.

Drugi dzień świąt w TVP1 HD rozpocznie się filmem dokumentalnym „Metr od świętości”, opartym na wspomnieniach Arturo Mari, legendarnego fotografa Jana Pawła II. Niespodzianką dla fanów programu „Rolnik szuka żony” będzie świąteczne wydanie, w którym pojawią się bohaterowie dwóch edycji.

W okresie świątecznym z widzami spędzi czas także Robert Janowski w specjalnych wydaniach „Jakiej to melodii?”. Jedynka zaprasza też na „Sylwestrową rewię gwiazd” – najśmieszniejsze skecze kabaretowe o świętach oraz na sylwestrowe i noworoczne rozmowy Agaty Młynarskiej i Artura Orzecha w dwóch specjalnych odcinkach „Świat się kręci”.

W TVP2 HD specjalne wydania programów i Sylwester we Wrocławiu

W wigilijny, świąteczny nastrój wprowadzi widzów TVP2 HD koncert kolęd i pastorałek z Katedry w Pelplinie, w którym wystąpią m.in. Anna Maria Jopek i Stanisław Sojka. Natomiast pierwszego dnia świąt Dwójka zaprasza na premierowy koncert „Bóg się rodzi”. Zaśpiewają: Sound&Grace, Margaret, Rafał Brzozowski, Kasia Wilk, Stanisław Karpiel-Bułecka, Jula i uczestnicy show „The Voice of Poland”.

W TVP2 HD nie zabraknie przebojów filmowych, m.in. familijnych propozycji: „Rodzina Robinsonów”, „Renifer Niko ratuje święta”, „Zaplątani” i „Kochany urwis II” oraz komedii w doborowej obsadzie: „Junior”, „Wesołych Świąt”, „Holiday” czy „Pan i Pani Kiler”. W pierwszy dzień świąt TVP2 HD pokaże film Waldemara Krzystka „80 milionów”, ale w święta i Nowy Rok Dwójka przypomni również polskie komedie: „Sami swoi” i „Nie ma mocnych”, a także amerykański serial telewizyjny „Kleopatra”. W TVP2 HD znajdą się również specjalne świąteczne wydania „Familiady” i okolicznościowe propozycje kabaretowe.

27 grudnia w Studiu Teatralnym Dwójki premiera spektaklu na podstawie sztuki Krzysztofa Bizio „Komety” w reżyserii Leszka Dawida.

Przede wszystkim jednak już kolejny raz widzowie TVP2 HD zobaczą roztańczonego i rozśpiewanego Sylwestra z Dwójką z gościnnego Wrocławia. Sześć godzin muzyki i szampańskiej zabawy, największe polskie i światowe przeboje, najpopularniejsze gwiazdy polskiej sceny muzycznej, znakomici wykonawcy z zagranicy, realizacyjny rozmach, ultranowoczesne rozwiązania, spektakularna, multimedialna scenografia – wszystko to już 31 grudnia czeka widzów TVP2 HD. Natomiast melomanów Dwójka zaprasza na koncert noworoczny filharmoników wiedeńskich.

Najbardziej intymna opowieść o pontyfikacie Jana Pawła II w TVP INFO

TVP INFO w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia zaprasza na program „Prawdę mówiąc” – rozmowę Kamili Dreckiej z Teresą Lipowską. Aktorka, znana widzom m.in. z serialu „M jak miłość” jako seniorka rodu Mostowiaków, opowie o tym, jak obchodzi święta i jakie Boże Narodzenie pamięta z dzieciństwa.

Tego samego dnia, wieczorem TVP INFO pokaże film „Apartament” w reżyserii Macieja Czajkowskiego. To najbardziej intymna opowieść o pontyfikacie Jana Pawła II. Nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia z prywatnych archiwów najbliższego otoczenia papieża. Zdjęcia powstawały w czasie nieoficjalnych wyjazdów w góry w latach 1991-2004. Brało w nich udział zaledwie kilka osób i nigdy nie były relacjonowane przez media. Jana Pawła II na placu św. Piotra, w Bazylice św. Piotra, w czasie pielgrzymek widziały miliony. W „Apartamencie” widzimy go takim, jakim do tej pory znało go tylko jego najbliższe otoczenie. Narratorem filmu jest uczestnik tych podróży metropolita krakowski Jego Eminencja ks. Kardynał Stanisław Dziwisz – przez 39 lat sekretarz najpierw biskupa, potem kardynała i w końcu papieża.

Dzień później, 27 grudnia TVP INFO ponownie zaprasza do programu „Prawdę mówiąc”. Tym razem Kamila Drecka rozmawiać będzie z Włodkiem Pawlikiem. Laureat ubiegłorocznej nagrody Grammy opowie o blaskach i cieniach popularności, jaką dała mu ta nagroda.

Reportaże i dokumenty w TVP Regionalna

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia w TVP Regionalna to specjalne wydania programów, bogata oferta reportaży i filmów dokumentalnych oraz koncerty kolęd, m.in. Golec uOrkiestry w Bukowinie, Kazimierza Kowalskiego i chóru „Pueri Cantores Resovienes”.

W czasie świąt na widzów TVP Regionalna czekają m.in.: „Legendy o Świętym”, „Rączka świętuje – Wigilia w Koszęcinie”, „Krakowskie szopki”. TVP Regionalna zaprasza też na transmisję uroczystej mszy św. z Katedry na Wawelu w Wigilię Bożego Narodzenia. W Sylwestra natomiast proponuje podróże historyczne – „Titanic: orkiestra, która grała do końca”, geograficzne – „Biała Kubanka” oraz kulinarno-artystyczne podsumowanie roku z Małgorzatą Lazarek w „Ochmistrzyni w kuchni”. W Nowy Rok TVP Regionalna zaprezentuje „Ogród Bogów” o wpływie mitologii greckiej na kulturę europejską, „Jackie Kennedy legenda Ameryki” o wspaniałej, pierwszej damie Ameryki oraz „Drugą młodość seniorów” o życiowych zmianach wśród europejskich seniorów. Świąteczne niespodzianki czekają także na widzów w 16 Oddziałach Terenowych TVP.

Klasyka światowego kina, polskie i zagraniczne produkcje ostatnich lat w TVP Kultura

W ofercie filmowej TVP Kultura na święta znalazł się kultowy już dziś „Absolwent” Mike’a Nicholsa, przewrotna komedia romantyczna „Poradnik pozytywnego myślenia” Davida O. Russela, pełnometrażowy debiut fabularny Rafaela Lewandowskiego „Kret”, najlepszy amerykański debiut ostatniej dekady „Bestie z południowych krain” Bena Zeitlina, a także film dokumentalny „Mundial. Gra o wszystko” Michała Bielawskiego – opowieść o sporcie i polityce w czasach stanu wojennego.

Ponadto, w wigilijny wieczór TVP Kultura będzie kolędować z zespołem Mazowsze, a w pierwszy dzień świąt gwiazdkowe utwory zaśpiewają Rod Stewart i Michael Buble, wieczorem zaś Warszawskie Combo Taneczne przeniesie nas w muzyczny klimat dawnej Warszawy. W kolejnych dniach TVP Kultura zaprosi widzów na koncerty m.in.: Davida Bowiego, Paula McCartneya, Raya Charlesa, Jamiego Culluma. W świątecznym okresie nie zabraknie stałych programów, takich jak „Hala Odlotów”, „Informacje Kulturalne” czy magazyn „Niedziela z…”, który tym razem poświęcony będzie twórczości Kabaretu Starszych Panów.

TVP Historia organizuje fascynującą wyprawę w przeszłość

Wigilię TVP Historia spędzi z Polakami w różnych dziejowych chwilach – odwiedzimy ułanów, poetów, żołnierzy w katyńskich łagrach i legionistów w okopach pod Łowczówkiem. Przypomnimy kolędy w aranżacjach ludowych i historycznych. Z Karolem Okrasą będziemy poszukiwać inspiracji w tradycyjnej polskiej kuchni wigilijnej. Podążając śladami Marii z Nazaretu, przypomnimy tajemnicę narodzin Chrystusa i dzieje świętej rodziny. Święta to czas, kiedy tradycja odgrywa szczególną rolę. W jej poszukiwaniu cofniemy się do najdawniejszych czasów, by zgłębiać tajemnice początków Polski. Naszą przewodniczką po historii codzienności wpisanej w wielkie historyczne wydarzenia będzie piękna i utalentowana aktorka – Hanka Ordonówna. Pierwszy dzień świąt to uczta filmu dokumentalnego, drugi – reportażu. O historycznych wydarzeniach i klimacie minionych dni opowiemy także w sylwestrowy wieczór i Nowy Rok. Powitamy go z „Karolem. Urodzonym by być księciem” i artystami „Paryża szalonych lat dwudziestych”. Za sprawą Krzesimira Dębskiego nasi widzowie przekonają się, że historyczna piosenka i piosenka o historii znakomicie nadają się do powitania Nowego Roku.

TVP ABC zaprasza do świątecznej krainy wyobraźni

W świąteczne dni krainę wyobraźni TVP ABC odwiedzi m.in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon i Rodzina Rabatków. Ponadto kanał Telewizji Polskiej dla najmłodszych przygotował stałe pasmo animowanych filmów długometrażowych. O godzinie 12:45 w TVP ABC dzieci spotkają się ze swoimi ulubionymi bohaterami: Tabalugą i Leo, braćmi Koala i ciekawskim George’em.

Najważniejsze wydarzenia sportowe na antenach TVP

Tradycyjnie na widzów TVP1 HD czekają wielkie emocje związane z Turniejem Czterech Skoczni w skokach narciarskich. Nieco później, bo w Nowy Rok rozpocznie się kolejna edycja Tour de Ski w biegach narciarskich, które będzie można śledzić w TVP2.

TVP Rozrywka zaprasza na koncerty i kabarety, a najlepsze seriale pokaże TVP Seriale

TVP Rozrywka w Boże Narodzenie, Sylwestra i Nowy Rok zaprasza na programy rozrywkowe w najlepszym wydaniu. W tym roku nie zabraknie koncertów światowych sław, najpopularniejszych kolęd i kabaretów w gwiazdorskiej obsadzie.

Z kolei TVP Seriale przygotowała dla widzów: największe serialowe przeboje Telewizji Polskiej ostatnich lat („Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „rodzinka.pl”), serialowe nowości („Cisza nad rozlewiskiem”, „O mnie się nie martw”, „Prokurator”, „Na sygnale”), cieszące się ogromną popularnością wśród widzów kultowe produkcje („Znachor”, „Jak rozpętałem II wojnę światową”, „Miś”) oraz współczesne polskie komedie („Och, Karol 2”, „Ranczo Wilkowyje”, „Dlaczego nie!”, „Miłość na wybiegu”).

TVP Polonia pamięta o Polakach za granicą

Koncerty bożonarodzeniowe, uwielbiane produkcje filmowe: „Miś” w reżyserii Stanisława Barei i „U Pana Boga za piecem” Jacka Bromskiego oraz msza św. pasterska – to propozycje, których nie zabraknie w świątecznej ofercie programowej TVP Polonia.

TVP.pl i VOD.tvp.pl również pokażą świąteczne i noworoczne wydarzenia

Na VOD.tvp.pl dostępne będą nowości TVP1, czyli IV seria serialu „Blondynka” oraz serial dokumentalny „Młodzi doktorzy”. Natomiast już dostępny jest nowy serial TVP2 „Cesarzowa Ki”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *