Program edukacyjny „Przygody Smoka Pola” w TVP Polonia

„Przygody Smoka Pola” to częściowo animowany, edukacyjny program dla dzieci uczący od podstaw języka polskiego. W każdym odcinku dzieci poznają nowe słownictwo, wyrażenia i zwroty przydatne w codziennym życiu.

Bohaterami programu są dzieci: Ania i Grześ oraz ich nowo poznany przyjaciel Smok Pol. Niestety, sympatyczny Pol nie mówi dobrze po polsku. Dzieci postanawiają nauczyć go słów i prostych sformułowań, bez których ciężko jest na co dzień funkcjonować. Ania i Grześ wprowadzą Smoka w swój świat zwrotami typowymi dla maluchów, czyli nieskomplikowanymi i łatwymi do przyswojenia. W każdym odcinku na najmłodszych czekać będą gry, zgadywanki, wierszyki i piosenki. W ten sposób Ania, Grześ i Smok Pol udowodnią, że nauka polskiego nie tylko nie jest trudna, ale jest wręcz zabawna.

Każdy z odcinków programu „Przygody Smoka Pola” będzie trwał ok. 15 minut. Jak wiadomo, trudno jest utrzymać uwagę dzieci przez dłuższy czas – mówi autorka programu Iwona Gniedziejko. – W każdym wydaniu znajdą się łatwo przyswajalne elementy, które sprawią, że nauka języka polskiego będzie ciekawa i naprawdę angażująca. Dzieci osłuchają się z językiem polskim, co jest niezbędnym elementem skutecznego zapamiętywania. Natomiast dzięki systemowi obrazków i filmików z łatwością zrozumieją sens danych słów i będą umiały odpowiednio je zastosować. Bez natłoku wyrazów i zwrotów, program stopniowo i skutecznie będzie rozwijał znajomość języka polskiego.

„Przygody Smoka Pola” w każdą niedzielę, począwszy od 3 stycznia 2016 roku, o godzinie 9:30. Powtórki programu o godzinie 19:25, poniedziałki o godzinie 1:25 i 7:05 i piątki o godzinie 19:25 w TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *