Program „Przygarnij mnie” w TVP2 HD

W niedzielę, 29 marca 2015 roku, TVP2 HD rozpocznie emisję nowego telewizyjnego cyklu „Przygarnij mnie”. Program spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak odmienić los psów, które trafiły do schroniska.

Przez 10 tygodni, w niedzielne wieczory, TVP2 HD prezentować będzie historie 7 psów ze schronisk, które znajdą swą przystań i miłość w domach Ambasadorów Kampanii, znanych z zamiłowania do zwierząt i ogromnego zaangażowania w poprawę ich losu. Każdy z Ambasadorów zaadoptuje – na stałe – przebywającego w schronisku psa.

Następnie pod kierunkiem specjalistów – lekarzy weterynarii i behawiorystów – Ambasadorzy pomogą swoim podopiecznym pokonać traumy, zsocjalizować się i nauczyć odpowiednich zachowań. W każdym odcinku „Przygarnij mnie” widzowie będą mogli śledzić postępy opiekunów i zwierząt w budowaniu wzajemnej relacji, stając się świadkami zarówno chwil trudnych, jak i pełnych radości czy wzruszeń.

Swój udział w programie zapowiedzieli: Agnieszka Włodarczyk, aktorka, laureatka nagrody TOP for DOG 2014 w kategorii Osobowość Roku, chętnie wspierająca wszelkie kampanie pomocy dla zwierząt, Marcelina Zawadzka, Miss Polski 2011, zaangażowana w akcje charytatywne wspierające schroniska dla zwierząt, Leszek Stanek, aktor i choreograf, prywatnie działacz Fundacji Pegasus ratującej życie koni, aktorzy – miłośnicy zwierząt: Małgorzata Ostrowska-Królikowska („Klan”), Rafał Mroczek („M jak Miłość”) i Dawid Zawadzki („O mnie się nie martw”, „Czas Honoru”) oraz dziennikarz, Kamil Nosel (Radio ZET).

Wszyscy oni – pod czujnym okiem trenerów-behawiorystów, specjalistów od żywienia zwierząt oraz lekarzy weterynarii – będą uczyć się, jak postępować z adoptowanym podopiecznym, jak zdrowo go odżywiać i właściwie pielęgnować. Dowiedzą się także, jak dbać o prawidłowy rozwój i aktywność pupila poprzez wspólną zabawę oraz rozwijanie prostych umiejętności.

W kolejnych odcinkach opiekunowie i ich pupile wezmą udział w zabawnej rywalizacji, w której psi podopieczni będą mogli popisać się świeżo nabytymi sprawnościami i zaprezentować drzemiący w nich potencjał. Zwycięska para odcinka przekaże dla wybranego schroniska zapas karmy oraz produktów do ochrony przeciw pasożytniczej dla psów, a w finale serii najwyżej oceniona przez jury para – uczestnik wraz z zaadoptowanym przez siebie psem – wskaże schronisko, które otrzyma cenną nagrodę, która poprawi los przebywających w nim zwierząt.

Postępy zespołów pies-właściciel oceniać będzie jury w składzie: Olga Frycz, aktorka, stale współpracująca z Fundacją Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt, Michał Olszański, dziennikarz radiowej Trójki, ambasador akcji „Zerwij Łańcuchy” walczącej z trzymaniem psów na uwięzi oraz Sylwester Wardęga, performer i autor głośnych, internetowych filmów, współtwórca inicjatywy „psiowóz” popularyzującej dokarmianie bezdomnych zwierząt.

Fot.: Krystian Szczęsny
Fot.: Krystian Szczęsny

Telewizyjny cykl „Przygarnij mnie” pomyślany został jako część kampanii promującej odpowiedzialną adopcję bezdomnych zwierząt. Jej celem jest nie tylko wsparcie w zapewnieniu przyjaznego i bezpiecznego domu siedmiu czworonogom biorącym udział w programie, lecz także innym psom – mieszkańcom schronisk.

W tym celu, równolegle z programem, uruchomiona zostanie specjalna platforma „Psadoptuj”. Na początku obejmie ona kilkaset psów ze schronisk w całej Polsce i sukcesywnie będzie się powiększać. Poprzez aplikację widzowie będą mogli znaleźć czworonoga, który potrzebuje domu, i zaadoptować go. Szanse na adopcję zweryfikuje schronisko, w którym przebywa zwierzę. Każdy adoptowany pies dostanie specjalną wyprawkę.

Powstanie także, dedykowany akcji, serwis www, obejmujący poradnictwo i porady eksperckie w zakresie szeroko pojętej opieki nad zwierzętami.

Program „Przygarnij mnie” dostarczy merytorycznych porad dla właścicieli czworonogów. W roli doradców wystąpią Katarzyna Bargiełowska, wykwalifikowana behawiorystka i dyplomowany instruktor szkolenia psów Metodą Naturalną oraz Michał Ceregrzyn, doktor nauk weterynaryjnych z wieloletnim doświadczeniem praktycznym oraz uniwersyteckim w pracy w instytucjach naukowych w Japonii, Niemczech i Polsce.

W akcję informacyjną, popularyzującą adopcję bezdomnych zwierząt, włączą się dodatkowo inne programy Dwójki, m.in. „Pytanie na śniadanie” oraz „Magazyn Ekspresu Reporterów”.

W roli gospodyni programu zobaczymy Marzenę Rogalską.

„Przygarnij mnie”

Premiera: niedziela, 29 marca, godzina 18:55
Emisja: niedziela, godzina 18:55

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *