Program „To je Borowicz. Podróże ze smakiem” w TVP2

Adam Borowicz w najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że stanie się twarzą programów kulinarnych TVP. Rok temu do sieci trafił pierwszy odcinek jego kulinarnego vloga. Od 29 września widzowie Dwójki razem z Borowiczem będą odkrywać smaki Anglii, Szkocji oraz Walii w programie „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP2

Na premierowy sezon „To je Borowicz. Podróże ze smakiem” na antenie TVP2 składa się dwanaście odcinków.

Chcemy pokazać Wyspy Brytyjskie od nieco innej strony – mówi gospodarz programu. – Zamiast pokazywać te najpopularniejsze, najbardziej rozpoznawalne miasta, pojedziemy na przykład na wyspę Barra, gdzie znajduje się unikatowe lotnisko na plaży. Tam zabiorę widzów do lokalnych knajpek oraz ugotuję dania z miejscowych produktów – opowiada Borowicz.

Adam Borowicz pochodzi z Orzegowa. Od kilku lat mieszka w Szkocji. Gotowanie i odkrywanie nowych miejsc to jego dwie wielkie pasje. Połączył je na swoim internetowym vlogu, a teraz będzie realizował je na antenie TVP2. Co ciekawe: Adam Borowicz trafił do mediów przypadkiem.

Zostałem zaproszony wraz ze znajomymi na kolację do restauracji „A’Challtainn”, tej samej która pojawiła się później w pierwszym odcinku vloga – wspomina. – Tomasz Dziedzic, mój kolega ze szkolnych lat, stwierdził w pewnym momencie, że tak fajnie i zabawnie o tych daniach opowiadam, że powinniśmy nakręcić filmik i pokazać go szerszej publiczności. Tak się stało…

Trwający niewiele ponad 10 minut premierowy odcinek zmienił życie Adama Borowicza. Autor gotował wielokrotnie w „Pytaniu na Śniadanie”. Zdobył laury w medialnych plebiscytach i wysokie noty w rankingach popularności.

„To je Borowicz. Podróże ze smakiem”, sobota, 29 września, godz. 11.40, TVP2. Powtórki w TVP3 Katowice.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *