Przedświąteczny tydzień w TTV

Wstrząsający reportaż z działań wojennych w Afryce, niezwykłe obrzędy wkraczania w dorosłość, czy spotkanie ze światem duchów, a może Ola, która wyruszy w specjalną, świąteczną trasę? Ten tydzień w TTV jest pełen atrakcji.

W poniedziałek „Świat bez fikcji” i dramatyczne relacje z wojny na Wybrzeżu Kości Słoniowej, która wybuchła, gdy mimo przegranej w wyborach, prezydent Laurent Gbagbo, nie chciał oddać władzy.

Wtorkowy wieczór rozpoczną perypetie kochliwych Austriaków. Tęsknota zawiodła Maria i Ottona na Słowację do poznanych tam kobiet. A agencja Maurerów zaprosiła cztery kobiety ze wschodu, które zainteresowały się Manfredem Andersem. Handlowiec ma spore szanse na znalezienie partnerki. Jednej z kobiet wyraźnie wpadł w oko. Czy podejmie jakąś decyzję? Oglądajcie „Miłosny biznes” o 20:45.

O 22:40 „Taboo”. W Papui- Nowej Gwinei, aby chłopcy stali się mężczyznami, ich ciała nacinane są tysiąckrotnie ostrymi narzędziami, aby przypominały skórę krokodyli… W Etiopii chłopcy, przeskakują przez grzbiety byków, a… dziewczynki muszą znieść krwawe biczowanie. Jesteście ciekawi jakie jeszcze są na świecie niezwykłe obrzędy? Oglądajcie koniecznie!

W środę Ola rusza na specjalną, świąteczną akcję. Bagażnik pełen prezentów, choinka na dachu i wyjątkowe spotkanie, zresztą nie jedyne tego dnia. Jeśli chcecie wiedzieć, komu Ola zawiezie świąteczny tort i czy spotka po drodze Świętego Mikołaja, oglądajcie koniecznie ostatni odcinek „W trasie” o 22:10. Będzie niezwykły!

O 22:40 „Wizyta u szamana”. Jenna od dzieciństwa cierpi na ataki paniki i klaustrofobię, natomiast Dwight od lat nie przespał nocy z powodu bezdechu sennego, cierpi również na silne bóle pleców i stawów. Po pomoc udają się do Afryki. Na początku podróży spotkają nawróconego szamana, który znajdzie lekarstwo na stan Jenny. Kobiecie pomoże połknięcie wciąż bijącego serca kurczęcia! Inny uzdrowiciel przepisze naszym bohaterom lecznicze kąpiele w koziej krwi.

W sobotę „Cenny ładunek”. Tym razem zobaczycie stado głodnych rekinów… Czy zespół zdoła przewieźć dwa potężne drapieżniki z Australii do Dubaju? Przekonacie się o 14:55! A o 18:20 „Awantura o wesele”. Ashley i Andrew są parą od sześciu lat i świeżo upieczonymi rodzicami. Już trzykrotnie byli zaręczeni i trzykrotnie przekładali ślub. Może, gdy ceremonią zajmie się jedna z mam, wreszcie uda im się powiedzieć sakramentalne „tak”. O 19:15 „Najdziwniejsze restauracje świata” zabiorą nas do londyńskiej dzielnicy teatrów, do „Sarastro” na operowe żarcie. Potem zatrzymamy się w Taipei, gdzie podczas posiłku będą towarzyszyć nam „pielęgniarki”, które zmierzą nam ciśnienie i przepiszą kolejne drinki. A to jeszcze nie koniec tej podróży…

O 20:05 ciąg dalszy zlotu „Zwariowanych psich mam”. Ich starciom nie ma końca. Dokuczają sobie, obrażają na siebie, wzruszają i denerwują. Zobaczcie, o co poszło! Chwilę później zobaczymy dowód na to, że mimo, że w wiezieniu nie uczą gotowania, byli więźniowie mogą wykazywać się zdolnościami kulinarnymi. Oglądajcie „Kuchnię z wyrokiem” o 20:30.

W niedzielę o 19:40 kolejny odcinek „Świata bez fikcji”. W Erytrei rządzi jeden z najbardziej represyjnych reżimów świata. Pustynia Synaj oddziela Izrael od Afryki. Dla tysięcy uchodźców z Erytrei to jedyna droga do lepszego życia. Podróż jest bardzo długa, wielu umiera… Mimo to zagrożenia, decydują się na podróż do ziemi obiecanej.

O 22:15 reportaż z cyklu „Świat bez granic” i wstrząsająca relacja dziennikarzy ujętych w Korei Północnej. Chwilę potem TTV zaprasza na „Celę nr” i rozmowę z „mózgiem” brutalnego mordu. Na ognisku grupy maturzystów napada kilkoro dorosłych, pijanych mężczyzn. Monika Szymańska jest z nimi. Jeden z bandytów tak mocno uderza Tomka Jaworskiego w głowę bejsbolem, że aż łamie kij. Szymańska mówi, że z niego już nic nie będzie. Nakazuje wywieźć go za miasto… Oglądajcie ten odcinek o 22:45. Chwilę później „Taboo”. Malezyjscy hinduiści wprowadzają się w głęboki trans, przyczepiają do swojego ciała stalowe haki i ciągną na nich ciężkie pojazdy… Szokujące? Będziecie świadkami egzorcyzmu Dhada Devi w Indiach, podczas którego egzorcysta uderza ducha swojego pacjenta… O 23:15 Zobaczycie więcej świata duchów!

A poza tym TTV jest wszędzie tam, gdzie potrzebna jest interwencja. TTV nie jest obojętne na ludzką krzywdę. O tym w programach „Blisko ludzi” i „Uwaga! Po Uwadze”.

Źródło: Stavka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *