Puchar Świata w skokach 2018/2019 na antenach TVP

Przed nami wielkie sportowe emocje! Drugi raz w historii Puchar Świata w skokach narciarskich wystartuje w Wiśle. Widzowie Telewizji Polskiej już od 16 listopada będą mogli oglądać zawody, serie treningowe i próbne oraz programy specjalne. Transmisje z kwalifikacji i konkursów w TVP1, TVP Sport, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Natomiast w Wiśle na kibiców czeka przygotowana przez TVP wspólnie z miastem wyjątkowa Strefa Kibica.

Sprawdź godziny transmisji Pucharu Świata w skokach w PROGRAMIE TV

To już kolejny sezon Pucharu Świata w skokach, który jest transmitowany w Telewizji Polskiej. Faworytem w całym cyklu PŚ jest potrójny mistrz olimpijski Kamil Stoch, który w tym sezonie broni „Kryształowej Kuli”. Polak wygrał rywalizację w poprzednim sezonie. Zwyciężył także w Turnieju Czterech Skoczni, zdobył srebrny medal mistrzostw świata w lotach, a przede wszystkim zwyciężył w jednym z konkursów indywidualnych podczas igrzysk w Pjongczangu. W rywalizacji drużynowej, razem z Dawidem Kubackim, Maciejem Kotem i Stefanem Hulą zdobyli brązowy medal. Trener Stefan Horngacher ma do dyspozycji bardzo mocną ekipę, w której są jeszcze między innymi: Piotr Żyła i Jakub Wolny.

Podczas tegorocznych zawodów na antenach Telewizji Polskiej widzowie oglądać będą mogli poza samymi konkursami, także stałe elementy studia, m.in.: „Akademię Pana Kota”, czyli ABC skoków narciarskich, którą prowadzi Jakub Kot; autorskie felietony Włodzimierza Szaranowicza „Alfabet Szarana”, „Skoki od kuchni”, „Retro skoki” w których autorzy przypomną 40 najciekawszych konkursów w historii Pucharu Świata oraz przegląd Internetu i social media.

Transmisje z pierwszego konkursu Pucharu Świata rozpoczną się w piątek. W TVP Sport od godz. 11:35 będzie program „Przed Pucharem Świata – meldunek z Wisły”, a o godz. 16.30 widzowie zobaczą treningi i kwalifikacje. Kwalifikacje od godz. 17:55 kibice będą mogli obejrzeć także w Jedynce. W sobotę na antenach TVP konkurs drużynowy (TVP1 od godz. 15:55, a wcześniej w TVP Sport meldunek z Wisły i seria próbna), a w niedzielę konkurs indywidualny (TVP1 od godz. 14:40, TVP Sport od godz. 11:30). Zawody w Wiśle komentować będą: Przemysław Babiarz i Sebastian Szczęsny. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski, a jego gośćmi będą m.in.: Adam Małysz, Apoloniusz Tajner, Jakub Kot, Rafał Kot i Włodzimierz Szaranowicz. W Wiśle nie zabraknie również reporterów: Macieja Jabłońskiego, Filipa Czyszanowskiego, Sebastiana Parfjanowicza i Aleksandry Rajewskiej.

Dla tych, którzy przyjadą do Wisły kibicować skoczkom narciarskim, Telewizja Polska przygotowała wyjątkowe atrakcje. W specjalnej Strefie Kibica, umiejscowionej przy deptaku w Wiśle, będzie można wypróbować m.in. symulator skoków. Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski ufundował dla kibiców bilety na dwa konkursowe dni. Można je zdobyć przychodząc do Strefy Kibica i biorąc udział w konkursach TVP. Na kibiców czekają również inne niespodzianki.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *