Puchar Świata w skokach i biegach przez trzy lata w TVP

Telewizja Polska nabyła od Eurosportu sublicencję do zawodów Pucharu Świata w skokach mężczyzn i biegach kobiet na trzy najbliższe sezony.

Telewizja Polska pokaże w TVP1 HD 33 zawody PŚ w skokach narciarskich mężczyzn w każdym sezonie: Turniej Czterech Skoczni oraz 25 innych konkursów. TVP już wcześniej pozyskała prawa do czterech zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Polsce (Zakopane i Wisła) oraz do mistrzostw świata w lotach narciarskich, które od 14 do 17 stycznia 2016 roku zostaną rozegrane w austriackiej miejscowości Tauplitz (transmisje w TVP1 HD).

TVP2 HD natomiast pokaże 20 zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet w sezonie. Na pewno będą transmitowane: inauguracja PŚ w Ruce oraz Tour de Ski. Pozostałe biegi w zależności od udziału w nich Justyny Kowalczyk, która chce się skupić przede wszystkim na stylu klasycznym.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska starty w PŚ będzie godziła z uczestnictwem w biegach długodystansowych z serii Ski Classics.

Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że nabyliśmy sublicencje i że nadal będziemy pokazywać rywalizację skoczków i biegaczek. Odczuwam zadowolenie także ze współpracy z Eurosportem, która dobrze rokuje na przyszłość – powiedział dyrektor TVP Sport, Włodzimierz Szaranowicz.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *