„Racja stanu” w TVP Polonia

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna to specjalny gość pierwszego wydania nowego magazynu publicystycznego „Racja stanu” w TVP Polonia. W programie tym Agata Konarska i jej goście będą dyskutować o konsekwencjach polskich wydarzeń społeczno-gospodarczych i politycznych we wtorek, 2 grudnia 2014 roku.

W rozmowie z min. Schetyną mowa będzie o działaniach MSZ skierowanych do i dla Polaków mieszkających poza granicami kraju, magazyn zajmie się też wyjaśnieniem, o co chodzi w stosunkach zagranicznych, jaka jest pozycja Polski w świecie – na czym polega dyplomacja.

Chcemy zaprezentować szerokie spectrum spraw, jakie wiążą się z realizowaniem polskiej racji stanu – mówi dyrektor TVP Polonia, Łukasz Kardas. – Będziemy rozmawiać nie tylko z dyplomatami innych państw, ale także ze zwykłymi ludźmi. Pragniemy dowiedzieć się, jak jesteśmy postrzegani w świecie, ponieważ nie zawsze nasze wyobrażenia pokrywają się z odbiorem zewnętrznym. Takie spojrzenie z daleka może być ciekawą konfrontacją z naszym mniemaniem.

„Racja stanu”

Premiera: wtorek, 2 grudnia, godzina 22:45
Emisja: wtorek, godzina 22:45; środa, godzina 4:55 i 22:40, niedziela, godzina 15:15 i 23:55

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *