„Racja stanu” wraca na antenę TVP Polonia

Po wakacyjnej przerwie wraca magazyn publicystyczny dotyczący spraw polskiej polityki zagranicznej. Nowym prowadzącym będzie Grzegorz Ślubowski, dziennikarz, specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Pierwsze wydanie programu już w niedzielę, 13 września 2015 roku o godzinie 18:50. Gościem będzie minister spraw zagranicznych, Grzegorz Schetyna.

„Racja stanu” to program, w którym omawiane są najważniejsze wydarzenia związane z ekonomią, gospodarką i polityką naszego państwa. W każdą niedzielę Grzegorz Ślubowski i zaproszeni do studia goście będą analizować bieżącą sytuację w kraju i za granicą oraz omawiać działania prowadzone przez władze państwa na arenie międzynarodowej. W programie nie zabraknie tematów ważnych z punktu widzenia Polonii i Polaków zamieszkałych poza granicami kraju.

Nowy prowadzący, Grzegorz Ślubowski, jest dziennikarzem, szefem Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej w Polskim Radiu. Przez 6 lat był korespondentem PR w Moskwie. Obecnie w radiowej Jedynce prowadzi magazyn międzynarodowy „Więcej Świata”. Jest też stałym komentatorem tematyki międzynarodowej TVP INFO.

W pierwszym powakacyjnym wydaniu „Racji stanu”, które TVP Polonia wyemituje 13 września, rozmowa z ministrem spraw zagranicznych, Grzegorzem Schetyną o powołanym w lipcu „Rządowym programie współpracy z Polonią i Polakami za granicą w latach 2015 – 2020”.

„Racja stanu”

Emisja: niedziela, godzina 18:50 i 23:55 oraz poniedziałek, godzina 6:15

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *