Stanisław Gądecki gościem Prezesa TVP

W czwartek, 10 września 2015 roku w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie Prezes TVP, Janusz Daszczyński, spotkał się z Ks. Abp. Stanisławem Gądeckim – Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski i Ks. Bp. Arturem Mizińskim – Sekretarzem Generalnym Konferencji Episkopatu Polski. W spotkaniu wziął udział Stanisław Jekiełek, Przewodniczący Rady Nadzorczej TVP.

Podczas spotkania omówiono zakres współpracy między Telewizją Polską a Episkopatem w związku ze zbliżającą się 1050. rocznicą Chrztu Polski. Telewizja Polska będzie szeroko relacjonować przygotowania do Jubileuszu oraz jego główne obchody w kwietniu 2016 roku.

Księża Biskupi wysoko ocenili stan przygotowań Telewizji Polskiej do obsługi Pielgrzymki Ojca Św. Franciszka i Światowych Dni Młodzieży. Wspólnie podkreślono konieczność współpracy również na poziomie diecezjalnym. Szczególną funkcję w tym okresie mają pełnić oddziały terenowe TVP.

Omówiono także stan realizacji Porozumienia zawartego przez TVP z Konferencją Episkopatu Polski 28 lutego 2008 roku. Telewizja publiczna zobowiązała się wówczas do emitowania programów katolickich, przyjmując jako minimum w oddziałach terenowych 60 minut tygodniowo, w formie do ustalenia pomiędzy dyrektorem oddziału a biskupami diecezji. Podczas czwartkowego spotkania uzgodniono, że kierownictwo TVP przeprowadzi w oddziałach monitoring audycji o tematyce katolickiej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *