Radio Chopin zaprasza na wideotransmisję koncertu Seong-Jin Cho

W czwartek 22 marca cyfrowe Polskie Radio Chopin zaprasza na koncert koreańskiego wirtuoza Seong-Jin Cho – laureata I nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który wystąpi z towarzyszeniem RAI Symphony Orchestra i pod dyrekcją młodego uzbeckiego dyrygenta Aziza Shokhakimova. Początek transmisji (audio i wideo) o godz. 20.15.

Występ obędzie się w Auditiorium Toscanini w Turynie, a przekaz na żywo udostępniony zostanie przez EBU (European Broadcasting Union – Europejską Unię Nadawców) w ramach multimedialnej platformy 2see.

Jako solista wystąpi laureat I nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (2015) – Seong-Jin Cho z Korei Południowej, któremu towarzyszyć będzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Włoskiego Radia i Telewizji (RAI Symphony Orchestra) pod dyrekcją Aziza Shokhakimowa (Uzbekistan).

Na program koncertu złożą się dwie kompozycje: III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 Sergiusza Rachmaninowa oraz IV Symfonia f-moll op. 36 Piotra Czajkowskiego.

Początek transmisji o godz. 20.15.

24-godzinne Polskie Radio Chopin dostępne jest w cyfrowym nadawaniu naziemnym w technologii DAB+ oraz w Internecie pod adresem chopin.polskieradio.pl. Użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą je również w aplikacji Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *