„Zagadkowa Osiecka” po raz trzeci w radiowej Trójce

„Dinozaury składały jaja na twardo” – powiedział 3-letni Kamil w audycji „Dzieci wiedzą lepiej”. Zniosą je także i u nas. Bo to właśnie starożytne gady będą bohaterami trzeciej odsłony „Zagadkowej Osieckiej”. Zaopiekuje się nimi w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wybitny paleontolog, dr Tomasz Sulej. A muzycznie poranek dla dzieci i ich rodziców oprawi zespół Dagadana – mówi Katarzyna Stoparczyk. W niedzielę 25 marca dziennikarka radiowej Trójki zaprasza na kolejne, tym razem wiosenne spotkanie z cyklu „Zagadkowa Osiecka”. Początek jak zwykle o godz. 9.05.

„Zagadkowa Osiecka” to nowy autorski projekt Katarzyny Stoparczyk. Prowadzi ona w radiowej Trójce znany i lubiany cykl „Dzieci wiedzą lepiej” oraz popularne audycje: „Myślidziecka 3/5/7” i „Zagadkowa niedziela”, która w 2017 roku została nagrodzona tytułem Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi.

Pierwsze dwa spotkania w ramach projektu „Zagadkowa Osiecka” odbyły się w lutym. Tematem inauguracyjnego poranka przy ul. Myśliwieckiej był „Budyń Julka Tuwima”, czyli muzyczny koncert Jacka „Budynia” Szymkiewicza (lidera zespołu Pogodno) z udziałem wokalistów: Joanna Zawłockiej, Krzysztofa Zalewskiego i Czesława Mozila. W drugiej audycji pojawiła się grupa Kilersi z programem „Pan Tuwim i Pan Brzechwa robią show”. Teraz pora na dinozaury.

Naszym gościem będzie doktor paleontologii Tomasz Sulej, który wraz z naukowym zespołem, jako pierwszy na świecie, odkrył tropy czworonożnych zwierząt na lądzie – mówi Katarzyna Stoparczyk. W trakcie „Zagadkowej Osieckiej” zostanie ponadto namalowany obraz inspirowany wydarzeniem autorstwa znakomitego aktora Marka Siudyma, który jest również obdarzony wybitnym talentem malarskim. Obraz ten zostanie zlicytowany na szczytny, charytatywny cel.

Pojawią się również fragmenty audycji „Dzieci wiedzą lepiej”. A muzycznie projekt oprawi znakomity zespół Dagadana. – Startujemy w niedzielę tuż po 9.00. Najpierw – transmitowana na antenie Trójki – „Zagadkowa niedziela” z publicznością. A potem, dla publiczności – wyjątkowy koncert – zaprasza pomysłodawczyni projektu Katarzyna Stoparczyk.

Wejściówki do zdobycia na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *