Radio Kielce zaoferuje stację z muzyką ludową na cyfrowym multipleksie

W marcu 2013 roku Radio Kielce, regionalna rozgłośnia Polskiego Radia, planuje uruchomić stację radiową z muzyką ludową. Nowa stacja od samego początku ma być dostępna na cyfrowym multipleksie DAB+, który docelowo swoim zasięgiem obejmie całe województwo świętokrzyskie.

Nadawca uruchomienie nowej rozgłośni radiowej uzasadnia faktem, że audycje poświęcone muzyce  ludowej, które są dostępne na antenie Radio Kielce, cieszą się dużą popularnością wśród widzów. Jednak główna antena nie może nadawać więcej tego typu audycji. Dlatego też postawiono stworzyć nową stację, której oferta w godzinach od 5 do 24 składać ma się z muzyki ludowej i audycji na żywo, a w nocy retransmitować program Radia Kielce.

Władze Radia Kielce szacują, że utrzymanie nowej stacji radiowej będzie kosztowało kilkaset tysięcy złotych rocznie. Wkrótce rozstrzygnięty zostanie również przetarg, w wyniku którego zostanie wybrany operator techniczny cyfrowego multipleksu Polskiego Radia na obszarze województwa świętokrzyskiego (więcej tutaj).

Źródło: Gazeta Wyborcza/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *