Radio PiN zmieniło się w Muzo.fm

20 października 2014 roku Radio PiN, dostępne dotychczas w ofercie programowej usługi TV Mobilna, zostało przekształcone w nową stację muzyczną pod nazwą Muzo.fm. Stacja stylistycznie będzie zbliżona do swojego starszego brata, telewizji Muzo.tv, ponieważ jest tworzone przez ten sam zespół prowadzących, m.in. Marcin Bisiorka, Radka Nałęcza, Jarka „Wendro” Wendrowskiego, Annę Nowaczyk i „Pegaza”, czyli Roberta Zawieję. Na swoje audycje słuchaczy zaproszą m.in. powracający do radia Michał Figurski oraz znani ze swojej działalności w Radiu PiN Marcin Sobesto i Agnieszka Witowicz-Matolicz.

Pomysł na Muzo.fm jest prosty: najlepsze kawałki wszechczasów, nowości muzyczne, które przeszły przez gęste sito naszych redakcyjnych gustów a wszystko to okraszone świetnie redagowanymi newsami i przystępnie podanymi tematami biznesowymi. Jestem pewien, że na takie radio jest miejsce w przestrzeni medialnej i takiego radia chcą słuchacze – zdradza Marcin Bisiorek, dyrektor programowy Muzo.fm

W ofercie programowej stacji stałymi elementami będą serwisy newsowe – „MUZO News” – co godzinę od godziny 6:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku, a także wiadomości ekonomiczne i społeczne – „MUZO Biznes” oraz sportowe – „MUZO Sport”. Od godziny 22:30 słuchacze będą zapraszani na „MUZO FM Magazyn”, czyli informacyjne i biznesowe podsumowanie dnia. Ponadto dużo dobrej muzyki, interakcja ze słuchaczami, listy przebojów oraz autorskie pasma, przygotowane przez pasjonatów.

Dzień będzie rozpoczynał się o godzinie 6:00 z Agnieszką Witkowicz-Matolicz i Radkiem Nałęczem w programie „AiR Show”. To poranne pasmo, które ma świetnie nastroić słuchacza na budzący się dzień. Informacje, dobra muzyka, ciekawostki i kontakt ze słuchaczami.

Od godziny 8:00 do 10:00 eter będzie oddany we władanie Michałowi Figurskiemu i Kamilowi Olszewskiemu, gospodarzom programu „Przepraszamy za Usterki”. A w nim odrobinę krytyczne i satyryczne spojrzenie autorów na otaczającą rzeczywistość. Bezkompromisowo, zabawnie i z dużym dystansem do otaczającego nas świata.

Od 16:00 do 18:00 przez „HaloMuzo” przeprowadzą nas Idalia Tomczak i Konrad Olszewski. Będzie to interaktywne pasmo, w którym prowadzący będą odpowiadali na głos słuchaczy (sms, facebook, email) oraz zajmą się się istotnymi problemami dnia codziennego, ale z lekkim przymrużeniem oka.

Dwie godziny pomiędzy 18:00 a 20:00 to czas na listę przebojów, ułożoną głosami słuchaczy. Po prostu „RFN – Republika Fajnych Numerów”.

W dni powszednie, codziennie od 20:00 do 22:00 swoje autorskie pasma będą mieli:

Bisior – „Happy Noise” – w poniedziałek
Pegaz – „Muzo Port” – we wtorek
Wendro – „Wendrolot” – we środę
Anna Nowaczyk – „Muzo Trip” – we czwartek
Marcin Sobesto – „Muzyka dla Dorosłych” – w piątek

W weekendowe poranki od 6:00 do 8:00 w Magazynie MUZO FM usłyszymy biznesowe i informacyjne podsumowanie tygodnia a następnie najlepsza muzyka dla każdego.

W związku z powyższymi zmianami abonentom usługi TV Mobilna nie przysługuje prawo do rozwiązania umowy, co w rozmowie z serwisem naziemna.info potwierdziła Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *