Radio Pogoda i Agora z miesięcznikiem „Pogoda na życie”

12 stycznia 2016 roku na rynku prasowym ukaże się nowy miesięcznik Agory – „Pogoda na życie”. Wydawany wspólnie z Radiem Pogoda magazyn adresowany jest do czytelników lubiących wracać we wspomnieniach do ikon kultury: aktorów, piosenkarzy, kabareciarzy, a także codzienności lat 50., 60. i 70. XX wieku.

– „Pogoda na życie” to sentymentalna podróż w czasie: big beat, rock’n’roll, festiwale w Opolu i Sopocie, sylwetki gwiazd kina i estrady wywiady, nieznane historie, zapomniane fakty. A do tego moda retro, uroda, zdrowie i kulinaria oraz rozrywka: krzyżówka, horoskop i zagadki Wojciecha Pijanowskiego, popularnego prezentera teleturnieju „Koło fortuny”. Chcemy oddać klimat i ducha dekad połowy ubiegłego wieku – wylicza Katarzyna Kolanowska, dyrektor wydawnicza pionu Czasopisma i prasa bezpłatna Agory.

Magazyn koncentruje się na polskich nazwiskach i zjawiskach, choć nie zabraknie w nim także historii życia zagranicznych gwiazd. W pierwszym numerze pojawi się „czeski słowik” Karel Gott – piosenkarz, malarz i niepoprawny kobieciarz.

Nasz nowy tytuł „Pogoda na życie” przygotowaliśmy dla ciekawych świata, dojrzałych czytelników 50+. Wiemy, że ta grupa odbiorców chętnie sięgnie po miesięcznik prezentujący rozrywkowe treści i pozwalający wspomnieć czasy szumnej młodości, a także zapoznać się z praktycznymi poradami – mówi Agnieszka Rożewska, wydawca „Pogody na życie”.

Ważną częścią każdego numeru będą wywiady z cyklu „Pogodna rozmowa: z gwiazdami Radia Pogoda, a także wspomnienia i fragmenty ich biografii w cyklu „Aleja gwiazd”. Już w pierwszym wydaniu czytelnicy znajdą wywiad z Krystyną Loską o początkach jej telewizyjnej kariery, materiał o miłości i zdradach Kaliny Jędrusik, rozmowę, w której Wiesław Michnikowski opowiada o współpracy z Kabaretem Starszych Panów. Kariera Czerwonych Gitary, kulisy serialu „Noce i dnie”, romanse Violetty Villas i kultowe rejsy statkiem „Stefan Batory” – to tylko niektóre z tematów pierwszego numeru. Redakcja przypomni także „czar PRL”: jak się zdobywało popularnego „malucha” i góralski kożuch, jak wykonać nieśmiertelne dania z menu baru mlecznego. Co miesiąc na plakacie pojawi się gwiazda – w styczniu i lutym w roli dziewczyny z kalendarza wystąpi Pola Raksa.

Miesięcznik „Pogoda na życie” będzie świetnym uzupełnieniem Radia Pogoda. Dotychczasowy sukces naszej stacji potwierdza, że osoby w wieku 50+ oczekują treści przygotowanych specjalnie dla nich – teraz, oprócz możliwości słuchania swojej ulubionej muzyki, otrzymają magazyn tworzony z myślą o nich – mówi Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory.

Miesięcznikiem „Pogoda na życie” kieruje Dorota Zabrodzka, wieloletnia redaktor naczelna „Poradnika Domowego”, a wcześniej redaktor naczelna miesięcznika „Zdrowie” i wicenaczelna „Claudii”.

Pierwszy numer „Pogody na życie” ukaże się we wtorek, 12 stycznia br. w nakładzie 200 tys.,, w formacie 210×272 mm i w cenie promocyjnej 1,99 zł. Będzie miał 48 stron.

Pierwsze wydanie miesięcznika będzie promowane w telewizji (TVP1, TVP2, Stopklatka TV, Kino Polska, Romance TV, stacje tematyczne), prasie („Gazeta Wyborcza” i jej dodatki, dziennik materocafe.pl, czasopisma Agory, m.in. „Magnolia”, „Kuchnia”, „Cztery Kąty”), radiu (Radio Pogoda, Radio Złote Przeboje), internecie (serwisy Gazeta.pl), na nośnikach reklamy zewnętrznej, w kinach sieci Helios. Spot reklamowy został wyprodukowany przez SVG Studio działające w strukturach Grupy Radiowej Agory.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *