Radiowa Dwójka zaprasza na debatę o problemie uchodźców

W najbliższy czwartek, 9 czerwca 2016 roku o godzinie 19:00, w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, odbędzie się debata Programu 2 z cyklu „Innymi słowy”. W dyskusji nt. problemu uchodźców w Europie wezmą udział: prof. Jacek Hołówka, ks. prof. Waldemar Cisło, pisarz Stanisław Strasburger oraz publicysta Bogusław Chrabota.

Problem uchodźców jest obecnie jedną z najbardziej palących spraw społecznych w Europie, wywołujących rozmaite emocje i reakcje. Politycy i liderzy opinii publicznej nie są zgodni co do sposobów pomocy osobom uciekającym przed wojną. Z kolei zamachy terrorystyczne, jak te w Paryżu i Brukseli, potęgują strach Europejczyków przed ludźmi innej wiary czy koloru skóry, co powoduje wzrost zachowań ksenofobicznych.

Czy mamy obowiązek przyjmować imigrantów? To pytanie jest zadawane od dawna. Najbardziej istotna jest jednak argumentacja moralna. I właśnie o niej porozmawiają goście i uczestnicy czwartkowej debaty z cyklu „Innymi słowy”. W dyskusji wezmą udział: prof. Jacek Hołówka, ks. prof. Waldemar Cisło, pisarz Stanisław Strasburger i publicysta Bogusław Chrabota.

Zapraszają Barbara Schabowska, Tomasz Kempski oraz dr Marek Kochan.

„Innymi słowy” – czwartek, 9 czerwca, godzina 19:00 w Studiu im. Władysława Szpilmana w głównej siedzibie Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85. Wejściówki można otrzymać po zgłoszeniu na adres debata@polskieradio.pl.

Audycja do wysłuchania na antenie Dwójki w niedzielę, 12 czerwca o godzinie 12:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *