Radiowa Jedynka na Rawa Blues Festival 2017

Radiowa Jedynka zaprasza na tegoroczną edycję Rawa Blues Festival, która odbędzie się w dniach 29 i 30 września w Katowicach. Relacje z przebiegu festiwalu przeprowadzi specjalny wysłannik Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy, który na miejscu opowie o tym najbardziej popularnym wydarzeniu bluesowym w Polsce.

Specjalnych audycji o Rawa Blues Festival będzie można posłuchać na antenie Radiowej Jedynki w piątek 29 września w ramach „Muzycznej Jedynce” (godz. 13.00-15.00) oraz w sobotę 30 września w „Przebojach przyjaciół Radiowej Jedynki” o godz. 17.10 i w „Nowej polskiej muzyce” o godz. 23.10. Ponadto, najświeższe informacje i komentarze z koncertów w Katowicach pojawią się także w „Aktualnościach Radiowej Jedynki” (29 września o godz. 19.00 oraz 30 września o godz. 15.00 i 19.00).

Historia Rawa Blues Festival sięga 1981 roku. Przez pierwsze 10 lat festiwal był organizowany, jako całodniowe sesje bluesowe w różnych miejscach, by na początku lat 90. stać się międzynarodowym festiwalem bluesowym. Od kilku lat, wydarzenie to rozpoczynają warsztaty muzyczne oraz piątkowy koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Sobotnie koncerty w Spodku zaczynają się o godzinie 11.00, wraz ze startem Małej Sceny, na której muzycy mają okazję zawalczyć o nagrodę publiczności i jednocześnie o możliwość występu na Dużej Scenie.

Koncert finałowy rozpocznie się o godzinie 18.00. W tym roku na festiwalu zagrają m.in.: Eden Brent, Irek Dudek Big Band, Sonny Landreth, Tim Woodson & The Heirs Harmony oraz Marcus King Band. Koncerty poprowadzą dziennikarz Radiowej Trójki Jan Chojnacki i Marek Jakubowski – członek Rady Artystycznej Festiwalu Rawa Blues.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *