Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2021

Utwór „The Ride” został napisany i skomponowany przez szwedzkich kompozytorów: nominowanego do nagrody GRAMMY Joakima Övreniusa, Thomasa Karlssona, Clarę Rubensson, Johana Mauritzsona. Piosenki stworzone przez tych uznanych autorów zajmują czołowe miejsca na listach przebojów na całym świecie.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Dyrektorem artystycznym wideoklipu i występu scenicznego „The Ride” jest Mikołaj Dobrowolski, choreografię stworzył Agustin Egurrola, a wideo wyreżyserował Pascal Pawliszewszki.

RAFAŁ (Rafał Brzozowski) – jest piosenkarzem, prowadzącym show i jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości telewizyjnych w Polsce. W 2020 był jednym z prowadzących 18. Konkurs Eurowizji Junior. Oprócz miłości do muzyki, jego wielką pasją jest lotnictwo i sport (Rafał zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach). Rafał posiada Licencję Pilota Turystycznego, a obecnie jest w trakcie zdobywania licencji akrobacyjnej.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w hali Ahoy w Rotterdamie. Koncerty odbędą się w następującej kolejności:

półfinał nr 1 – 18 maja (wtorek),
półfinał nr 2 – 20 maja (czwartek)
koncert finałowy – 22 maja (sobota).

Polska zaprezentuje się w drugim półfinale (czwartek, 20 maja) obok Austrii, Mołdawii, San Marino, Serbii, Islandii, Czech, Grecji, Estonii, Danii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Litwy, Gruzji, Portugalii oraz Albanii.

Organizatorem tegorocznej Eurowizji ponownie jest Holandia z uwagi na odwołanie zeszłorocznego konkursu w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnim zwycięzcą Eurowizji jest Duncan Laurence
z piosenką „Arcade”, który w 2019 roku w Tel Avivie wywalczył zwycięstwo dla Niderlandów. Hasło tegorocznego konkursu Eurowizji to „Open up”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *