Record Store Day w radiowej Czwórce

W sobotę 22 kwietnia po raz kolejny odbędzie się Record Store Day – światowe święto promujące kulturę winylową i niezależne sklepy płytowe. Do jego obchodów dołączy radiowa Czwórka, która tego dnia gościć będzie DJ’ów z ich ulubionymi płytami winylowymi.

Record Store Day to święto promujące kulturę winylową i niezależne sklepy płytowe. Po raz pierwszy odbyło się w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku. Obecnie święto przyciąga amatorów analogowych brzmień z całego świata – organizowane są imprezy, koncerty, spotkania kolekcjonerów płyt winylowych, projekcje filmowe, kiermasze oraz wystawy.

W tym roku Record Store Day przypada 22 kwietnia. Z tej okazji radiowa Czwórka zaprasza słuchaczy na specjalne, połączone wydanie audycji „Prywatka” Uli Kaczyńskiej oraz „Kluboteka” Norberta Borzyma. Po godzinie 20:00 gościć będą DJ’e, którzy zaprezentują swoje ulubione płyty winylowe. – Gramy tylko z analogów. Każdy z zaproszonych przedstawi swoje ulubione nagrania z uzasadnieniem wyboru. To nie będzie jedynie przegląd muzyki elektronicznej – zaprasza do audycji Norbert Borzym (DJ Bert). Usłyszymy m.in. selekcje muzyczne Michała Margańskiego, Kovvalskiego, Bistiego, Mitury, Piotra True.dat Truszkowskiego, Jealo, Last Robots czy Holiday 80. O godzinie 22:00 dłuższy set didżejski zaprezentuje m.in. kolektyw Radical Dancefloor Killers. Ponadto tego dnia w „Wiadomościach” usłyszeć można będzie więcej informacji na temat Record Store Day i jego obchodów na całym świecie.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *