„Reporter Polski” ponownie w TVP2/HD

Od 14 listopada na antenę telewizyjnej Dwójki powraca „Reporter Polski”. Magazyn będzie emitowany co tydzień, w każdą środę po wieczornym paśmie filmowym. Program w nowej formule poprowadzi Joanna Racewicz.

Z codziennego, 14-minutowego magazynu zawierającego krótkie formy dokumentalne magazyn przekształcił się w półgodzinny tygodnik. Reportaże będą dłuższe (10-12 minut), a poruszane tematy – prezentowane w poszerzonym i pogłębionym ujęciu. Nowością będą także studyjne rozmowy z gośćmi, stanowiące rozwinięcie oraz komentarz do spraw prezentowanych w materiałach filmowych. W roli gospodarza programu zobaczymy Joannę Racewicz, związaną m.in. z „Panoramą” TVP2/HD.

Powołując do życia „Reportera Polskiego” wiosną 2012 r., Dwójka postawiła na wzmocnienie reportażu społecznego, wpisującego się w realizację misji publicznej. „Zależało nam na stworzeniu programu, który pokazywałby Polskę bez retuszu, a zarazem stanowił swoistą przystań reportażu, miejsce uprawiania tej sztuki z odwołaniem się do jej najlepszych tradycji, na przekór postępującej komercjalizacji mediów” – podkreślają twórcy programu, Jacek Snopkiewicz i Monika Sieradzka.

Każdy odcinek magazynu będzie opowieścią o losach i życiowych perypetiach współczesnych Polaków. Twórcy przyjrzą się ludziom uwikłanym w problemy i absurdy współczesności. Bohaterowie materiałów to nierzadko ludzie na krawędzi, osoby, które borykają się z trudnościami lub przechodzą osobiste dramaty, ale i tacy, którzy posiadają niezwykłe pomysły na życie. „Reporter Polski” poszukiwać będzie także „zwykłych wśród niezwykłych”, ujawniając nieznane fakty z życia ludzi pojawiających się na pierwszych stronach gazet.

„Reporter Polski” to także projekt szkoleniowy. W ramach prac nad przygotowaniem pierwszego sezonu programu odbyły się warsztaty, w których uczestniczyło ok. 70 reporterów z całej Polski. W rolę wykładowców wcielili się wybitni polscy reportażyści i dokumentaliści, wśród nich Teresa Torańska, Barbara Włodarczyk, Jerzy Śladkowski. Nad druga transzą „Reportera” pracuje zespół kilkunastu najlepszych reporterów, których wcześniejsze materiały spotkały się z największym zainteresowaniem telewidzów.

„Reporter Polski” – każda środa po wieczornym paśmie filmowym (około 23:30), na antenie TVP2/HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *