RkCN Gdynia / Oksywie bez szans na emisję MUX-1 i MUX-2?

Mieszkańcy Gdyni, którzy mają problemy z odbiorem bądź w ogóle nie odbierają sygnału pierwszego (MUX-1) i drugiego (MUX-2) multipleksu Naziemnej Telewizji Cyfrowej ze stacji RTCN Gdańsk / Chwaszczyno, w najbliższym czasie raczej nie mogą spodziewać się uruchomienia doświetlenia MUX-1 i MUX-2 z obiektu RkCN Gdynia / Oksywie – wynika z ustaleń serwisu www.naziemna.info.

Uruchomienie doświetlenia z gdyńskiej stacji byłoby rozwiązaniem problemów z odbiorem multipleksów komercyjnych nadawców przynajmniej dla części mieszkańców Gdyni, którzy obecnie takie mają. Jednak z ustaleń serwisu www.naziemna.info wynika, że żaden z operatorów MUX-1 czy MUX-2, ani operator sieci nadawczej ogólnopolskich multipleksów – spółka EmiTel, nie wnosili do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosków o pozwolenia radiowe na emisję MUX-1 czy MUX-2 z obiektu nadawczego RkCN Gdynia / Oksywie (stan na 12 lutego 2015 roku).

Obecnie ze stacji nadawczej RkCN Gdynia / Oksywie prowadzona jest emisja sygnału trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

RkCN Gdynia / Oksywie
MUX-3 – kanał: 48, moc: 7,9 kW, polaryzacja: pozioma, charakterystyka: kierunkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *