RMF CLASSIC z Wielkim Plebiscytem na Filmowy Przebój 15-lecia

100 najpopularniejszych tematów muzyki filmowej i filmowych piosenek zabrzmi przez cały dzień w RMF Classic, w sobotę 27 października. Dziennikarze stacji uczczą w ten sposób 15-tą rocznicę rozpoczęcia nadawania programu.

Setkę filmowych przebojów wybiorą słuchacze stacji w muzycznym plebiscycie, który jest jednym z najważniejszych punktów jesiennej ramówki RMF Classic. – Mamy w naszym programie największy w polskiej radiofonii wybór muzyki filmowej, a wobec rosnącej z roku na rok popularności tego gatunku, filmowy plebiscyt jest dla nas najlepszą formą zamknięcia urodzinowego roku – podkreśla Dyrektor Muzyczna stacji, Magda Wojewoda-Mleczko.

W programach stacji poświęconych Wielkiemu Plebiscytowi na Filmowy Przebój 15-lecia pojawi się cała plejada najważniejszych dziś postaci w branży filmowej, na czele z Ennio Morricone, Hansem Zimmerem, Janem A.P. Kaczmarkiem i tegorocznym laureatem nagrody Oscara, Alexandrem Desplat. Kompozytorzy będą opowiadać o swojej pracy i okolicznościach powstania najbardziej kultowych tematów w dziejach kina.

Dla słuchaczy oddających głosy w filmowym plebiscycie RMF CLASSIC przygotowano atrakcyjne nagrody. Głosowanie startuje w poniedziałek, 3 września na www.rmfclassic.pl.

Źródło: Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *