Serial „Rezydenci” na kanale FOX

©2017 Fox Broadcasting Co. Cr: Guy D’Alema/FOX

4 września na kanale FOX odbędzie się premiera serialu Rezydenci, którego tematyka będzie skupiać się wokół życia i pracy doświadczonych lekarzy oraz młodych rezydentów, którzy dopiero co uczą się swojego fachu. Serial zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w styczniu br. i został doskonale przyjęty przez publiczność.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

Wszyscy fani kultowej produkcji Grey’s Anatomy: Chirurdzy, którą również można oglądać na kanale FOX, będą bardzo zadowoleni z nowej propozycji stacji. Akcja chwalonego przez krytyków i docenionego przez międzynarodową widownię Rezydentów dzieje się w szpitalu Chastain Park Memorial Hospital w Atlancie. Na początku historii poznajemy młodego lekarza Devona Pravesha (Manish Dayal), który dopiero co rozpoczyna staż. Jego zwierzchnikiem zostaje dr Conrad Hawkins (Matt Czuchry) – genialny, ale i buntowniczy rezydent trzeciego roku. Już w pierwszym odcinku idealistycznie nastawiony do zawodu Pravesh zderza się z trudnymi realiami medycznego świata. Okazuje się, że nie wszystko jest tak kolorowe jak sobie wyobrażał, a ratowanie ludzkiego życia zawsze łączy się z trudnymi decyzjami. Poza tym, nie za każdym razem kończy się też sukcesem.

Już w pierwszym odcinku jedną z pierwszych postawionych diagnoz jest wykryty toczeń. Tym wątkiem producenci puścili oczko do swoich kolegów po fachu, twórców słynnego serialu House, w którym bardzo długo żartowano, że toczeń jest diagnozowany bardzo rzadko.

Rezydenci doskonale budują napięcie, które wraz z każdą kolejną akcją wzbiera w oglądających coraz bardziej. W serialu nie brakuje ciekawych przypadków medycznych, dramatycznych decyzji i balansowania na granicy życia i śmierci, co często odbija się na życiu zawodowym i prywatnym lekarzy z Chastain Park Memorial Hospital. Jednak to nie jest kolejny medyczny serial o lekarzach czy trudnych przypadkach medycznych. Co chcieli pokazać widzom producenci?

Scenarzystka Amy Holden Jones oraz Todd Harthan jeden z producentów, przyglądając się innym tego typu produkcjom, stwierdzili, że muszą stworzyć taki serial medyczny, którego widzowie jeszcze nie widzieli. Serial, który pokaże pracę w szpitalu od tej innej, mniej przyjemnej strony. Dlatego postanowili odsłonić kurtynę i ujawnić jak cyniczny potrafi być ten zawód, pokazać, że nie każdy lekarz jest święty oraz wypunktować wszystkie złe strony opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych.

Dlatego też jednym wielu z bohaterów serialu, podobno wzorowany na prawdziwej osobie, jest szef chirurgii Randolph Bell, który nie ułatwia pracy młodym lekarzom. Na dodatek według niektórych pracowników szpitala już dawno powinien ustąpić ze swojej pozycji. Przez swoje zachowanie co chwilę popada w konflikty, przede wszystkim z dr. Conradem Hawkinsem.

Doktor Bell dawniej był sławnym i genialnym chirurgiem. Od jakiegoś jednak czasu boryka się z pewnymi dolegliwościami, które odbijają się na jakości wykonywanych przez niego zabiegów. Oczywiście chce obwiniać o to wszystkich oprócz siebie. Nie bierze odpowiedzialności za to, co się dzieje, mimo że jego błędy w wielu przypadkach mają fatalne konsekwencje – mówi Bruce Greenwood, odtwórca roli dr. Bella.

Serial został dobrze przyjęty nie tylko przez krytyków, ale co najważniejsze przez widzów w USA i w Europie, co przełożyło się na dobre wyniki oglądalności. Zostało docenione nie tylko świeże podejście do tematyki, ciekawe postaci z krwi i kości, ale również to, że producenci nie bali się trudnych tematów jak np. podejście do pacjenta, którego życie nie zawsze jest najważniejsze, bo liczą się również zarobione przez szpital pieniądze.

W obsadzie serialu znajdą się: Matt Czurchy (Gilmore Girls, Żona idealna), Emily VanCamp (Zemsta), Manish Dayal (90210) czy Bruce Greenwood (Mad Men). Ciekawostką jest to, że kilka miesięcy temu Czurchy i VanCamp zostali okrzyknięci nową najgorętszą parą seriali medycznych!

Premiera serialu Rezydenci już we wtorek 4 września o godz. 21:05 tylko na FOX!

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *