RMF FM zdecydowanym liderem w grupie komercyjnej

Jak wynika z listopadowej fali badań Instytutu Millward Brown Radio RMF FM jest zdecydowanym liderem słuchalności w tzw. komercyjnej grupie osób w wieku 16-49 lat. Każdego dnia stacji słucha 1/3 Polaków w tej grupie docelowej – 33,2%.

Radio RMF FM wyraźnie wyprzedza konkurencję. Udział stacji w czasie słuchania wśród osób w tym wieku wynosi obecnie 27,2% – to więcej niż łączny wynik trzech następnych stacji w rankingu.

Wynik stacji ogólnopolskich – osoby w wieku 16-49 lat

Udział w czasie słuchania

Zasięg dzienny

Radio RMF FM

27,2%

33,2%

Radio ZET

15,5%

21,6%

Program 3 Polskiego Radia

6,6%

7,0%

Program 1 Polskiego Radia

4,1%

5,9%

Źródło: Radio Track, Millward Brown; 09-11.2014; TG: osoby w wieku 16-49 lat; wskaźnik słuchalności: udział w czasie słuchania, zasięg dzienny; próba: 12 027.

Na podstawie najnowszej fali badań Instytutu Millward Brown można stwierdzić, że coraz więcej osób słucha RMF FM w czasie jazdy samochodem. Stację wybiera już ponad 4,4 mln odbiorców. Na wysokie wyniki z pewnością miały wpływ bardzo dobrze odbierane przez słuchaczy specjalne raporty drogowe przygotowane w związku z dniem Wszystkich Świętych. Także podczas długiego weekendu związanego z Świętem Niepodległości kierowcy otrzymali wsparcie z anteny RMF FM. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu reporterów RMF FM słuchacze stacji błyskawicznie otrzymywali informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu.

Źródło: Bauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *