Roksana Węgiel w finale Eurowizji Junior 2018

W niedzielę, 25 listopada widzowie TVP zobaczą finał Eurowizji Junior 2018. Transmisję z konkursu, który odbędzie się w Mińsku na Białorusi, pokażą: TVP ABC, TVP HD i TVP Polonia.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W tym roku Polskę reprezentuje utalentowana 13-latka Roksana Węgiel. Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”, zaśpiewa piosenkę „Anyone I Want To Be”. Na scenie towarzyszyć jej będą tancerki i chórzystki. Choreografię przygotował Tomasz Barański, a reżyserem występu jest Konrad Smuga. Koncert skomentuje Artur Orzech.

Zwycięzca Konkursu zostanie wyłoniony na podstawie głosów oddanych przez narodowe jury. W każdym kraju uczestniczącym w konkursie jury oceni występy młodych wykonawców. Do wyniku głosów jury zostaną dodane głosy oddane przez telewidzów za pośrednictwem strony internetowej www.junioreurovision.tv lub www.jesc.tv. Głosowanie telewidzów odbywa się będzie dwuetapowo. Pierwszy rozpocznie się w piątek, 23 listopada o godz. 20.00 i zakończy tuż przed koncertu finałowego. W drugim etapie system do głosowania online zostanie ponownie otwarty w trakcie koncertu, tuż po prezentacji wszystkich konkursowych występów i potrwa do momentu ogłoszenia zakończenia głosowania przez prowadzących koncert. W głosowaniu online należy wskazać od trzech do pięciu piosenek. Wśród wybranych propozycji może się znaleźć utwór reprezentanta Polski.

Eurowizja Junior to konkurs stworzony w 2003 roku. Udział w konkursie mogą wziąć dzieci w wieku od 9 do 14 lat, z całej Europy. Swoim rozmachem i zasadami nawiązuje do głównego Konkursu Eurowizji. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie premierowego utworu.

Eurowizja Junior 2018, 25 listopada, godz. 16:00 w TVP ABC, TVP HD, TVP Polonia oraz na eurowizja.tvp.pl.

Codzienne relacje z przygotowań do Eurowizji Junior w „Pytaniu na Śniadanie”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *