Rozpoczął się 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019

Uroczystą Ceremonią Otwarcia w Teatrze Śląskim w Katowicach oficjalnie rozpoczął się 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019. W gali uczestniczyli: Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej, Jon Ola Sand, Executive Supervisor JESC 2019 z Europejskiej Unii Nadawców, przedstawiciele władz Miasta Gliwice i województwa śląskiego, zaproszeni goście oraz młodzi artyści i delegacje z 19 państw świata.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że organizacja tegorocznego Konkursu przypadła Telewizji Polskiej – powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP, podczas Ceremonii Otwarcia w Teatrze Śląskim. – To wydarzenie jest czymś więcej, niż tylko konkursem piosenki. Eurowizja Junior jest dla młodych ludzi wielką przygodą i szansą na zaprezentowanie talentu i umiejętności wokalnych w ramach widowiska na światowym poziomie. Konkurs ten wspiera i kształtuje zdolności artystyczne i charakter, a także pozwala zrealizować marzenia o muzycznej karierze – dodał Jacek Kurski.

Konkurs Eurowizji Junior to jedno z niewielu miejsc, gdzie swój talent mogą pokazać młodzi artyści. Zaś w Polsce jest wiele potencjalnych gwiazd – zauważył Jon Ola Sand, Executive Supervisor JESC 2019 z Europejskiej Unii Nadawców. – Eurowizja Junior jest drugim co do wielkości widowiskiem muzycznym, będącym europejską kooprodukcją. Dziękujemy kolegom z Telewizji Polskiej za ich ciężką pracę – podkreślił Jon Ola Sand.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w Polsce, w Gliwicach na Śląsku, w jednym z najnowocześniejszych obiektów rozrywkowo-sportowych, Arenie Gliwice. Na Konkurs przyjechali młodzi artyści z Polski, Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, Hiszpanii oraz Serbii, by przez dwa gorące konkursowe dni, w sobotę i niedzielę 23 i 24 listopada zaprezentować swoje wokalne umiejętności. Polskę reprezentować będzie Viki Gabor z utworem „Superhero”.

Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Partnerami Eurowizji Junior 2019 są Miasto Gliwice i województwo śląskie.

Ceremonię Otwarcia Konkursu Eurowizji Junior 2019 poprowadził Mateusz Szymkowiak.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *