Ruszyły zdjęcia do „Pielęgniarek” (zdjęcie)

Scenami w szpitalu na oddziale wewnętrznym i dziecięcym, rozpoczęły się 4 lutego zdjęcia do nowego, codziennego serialu paradokumentalnego – „Pielęgniarki”, produkowanego dla Telewizji POLSAT przez ATM Grupę S.A. „Pielęgniarki” to emocjonująca opowieść o ludziach, ich problemach i codziennych dylematach. Miejscem akcji jest szpital, ponieważ to właśnie w takim miejscu jak szpitalne łóżko, dopadają nas najczęściej refleksje nad własnym życiem. Jest to także, może przede wszystkim, opowieść o kobietach, które wykonują bardzo szlachetny, choć niełatwy zawód.

„Pielęgniarki” to nowy, codzienny serial paradokumentalny produkowany przez ATM Grupa S.A. dla Telewizji POLSAT.

Każdy odcinek przedstawia perypetie nietuzinkowych kobiet, wykonujących zawód, który w zasadzie mogłaby wykonywać każda kobieta – bo w każdej jest coś z pielęgniarki. Bohaterki odcinków to siostry przydzielone do pacjenta, o którym opowiada dany odcinek. Wątki poszczególnych opowieści skupiają się głównie wokół obyczajowych problemów pacjenta – jego rozterkach, zmartwieniach i wszystkim co jest związane z chorobą a często bywa także, że jest jej powodem – epizodyczne opowieści o nieporozumieniach w rodzinie, namiętnościach, tragediach i braku zainteresowania z jej strony.

Każdy odcinek opowiada też o życiu w obrębie samego szpitala, sporach pomiędzy personelem, kłótniach na temat podziału obowiązków i konfliktach na linii szefowa – podwładne.

„Pielęgniarki” to nie tylko serial o chorobach, które dotykają pacjentów, pojawiających się w kolejnych odcinkach. To serial, w którym pobyt pacjenta w szpitalu stanowi punkt wyjścia do opowiedzenia poruszających ludzkich historii. „Pielęgniarki” to przede wszystkim emocjonująca opowieść o ludziach, ich problemach i codziennych dylematach na tle szpitalnych przypadków.

Dlaczego akurat pielęgniarki?

Anna, lat 24 – zawód pielęgniarka

„Zawsze chciałam pomagać. Zawsze chciałam, żeby ludzie liczyli na mnie, chciałam, żeby czuli się przy mnie bezpieczniej. Z dziećmi jest najtrudniej, nie można pozostać obojętnym. Trzeba dać z siebie wszystko, ale ich uśmiech… Moja praca dostarcza mi wielu emocji od radości poprzez smutek, czasem nawet załamania. To nie jest praca za biurkiem.”

Kiedy lekarze kończą dyżur i wychodzą ze szpitala, to właśnie pielęgniarka jest i zawsze będzie najbliżej pacjenta. To między pacjentem a pielęgniarką budują się najsilniejsze więzi i relacje. To właśnie jej można powiedzieć więcej, bo zatrzyma się na chwilę, żeby wymienić opatrunek, podać lek, ale też udzielić życiowej porady. Zawód pielęgniarki, jak żaden inny pozwala na bycie z boku, a nierzadko także w centrum rozmów zarówno z chorymi, jak i z ich rodzinami.

Każdy przypadek pacjenta jest inny, a za tymi przypadkami stoją najsilniejsze emocje – zdrady, rozstania, nowe miłości, zazdrość, nienawiść, złość, wybaczenie, żale rodzinne… Pielęgniarka jest zawsze najbliżej nich wszystkich.

„Pielęgniarki” – odc. 1-40

Producent wykonawczy – ATM Grupa S.A.

Emisja „Pielęgniarek” planowana jest wiosną 2014 roku w Telewizji POLSAT, codziennie od poniedziałku do piątku.

polsatpielegniarkipielegniarki0

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *