Sara James będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w Paryżu

13-letnia Sara James wygrała wielki finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021” i już w grudniu weźmie udział w prestiżowym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, w którym będzie reprezentować Polskę.

Sprawdź godziny emisji Eurowizji Junior w PPROGRAMIE TV

Niedzielny finał programu budził ogromne emocje. W decydującym odcinku o zwycięstwo rywalizowali: 13-letnia Sara James, 13-letnia Marysia Stachera i 12-letni Miłosz Świetlik Skierski.  W studiu młodych wokalistów wspierało znakomite grono artystów:  Edyta Górniak – laureatka 2. miejsca w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku,  Roksana Węgiel –zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2018 roku oraz Alicja Tracz – reprezentantka Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020.

Każdy z finalistów wykonał dwa utwory – piosenkę z wygranego przez siebie odcinka programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021” oraz premierowy singiel przygotowany specjalnie z występ na Eurowizji Junior w Paryżu.

Sara James brawurowo zaśpiewała „My Heart Will Go On” – przebój z repertuaru Céline Dion, skomponowany specjalnie na potrzeby filmu „Titanic”. W wykonaniu młodej piosenkarki usłyszeliśmy również singiel „Somebody”, który Sara wykona w Paryżu.

Sara pochodzi z muzykalnej rodziny. Śpiewa, odkąd pamięta, gry na pianinie uczy się od szóstego roku życia, a od czterech lat szlifuje umiejętności wokalne w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Jest laureatką konkursów wokalnych, w tym roku wygrała IV edycję  programu „The Voice Kids”. Poza śpiewaniem lubi eksperymentować w kuchni. Ma trójkę młodszego rodzeństwa, mieszka w Ośnie Lubuskim.

O zwycięstwie Sary zdecydowali widzowie w głosowaniu SMS oraz trzyosobowe jury w składzie: Krystian Kuczkowski – Dyrektor Biura Programowego Telewizji Polskiej,  Grzegorz Urban – Dyrektor Muzyczny „Szansy na sukces” oraz Konrad Smuga  –  Creative Director Junior Eurovision Song Contest 2019-2020.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 19 grudnia 2021 roku w La Seine Musicale w Paryżu. Hasło tegorocznej edycji Imagine (wyobraźnia) nawiązuje do ubiegłorocznego zwycięskiego utworu „Imagine” reprezentantki Francji, Valentiny, a także zachęca do kreatywności i spełniania  marzeń.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *