Scripps Networks Interactive chce kupić 100% akcji TVN

Scripps Networks Interactive („SNI”) ogłosił wczoraj swoje zamiary w odniesieniu do przeprowadzenia wezwania do sprzedaży 100% akcji TVN. Wezwanie to jest planowane po zamknięciu transakcji zakupu większościowego pakietu akcji TVN od ITI i Grupy Canal+.

SNI jest zobowiązany zgodnie z polskim prawem do ogłoszenia obowiązkowego wezwania na sprzedaż akcji TVN, aby zwiększyć swój udział w TVN do 66%, w okresie trzech miesięcy od realizacji nabycia pakietu 52,7% TVN. Scripps Networks Interactive ogłosił, że dodatkowo zamierza zaoferować nabycie pozostałych akcji TVN oraz doprowadzić do wycofania akcji TVN z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cena w wezwaniu nie została jeszcze ustalona.

Informacja o zamiarze kupna przez Scripps Networks Interactive 100% akcji TVN została pozytywnie przyjęta przez Zarząd TVN i w przypadku udanego zrealizowania wezwania pozwoli to obu firmom na pełne wykorzystanie strategicznych możliwości rozwoju w Polsce i w regionie, oraz związanych z tym korzyści finansowych. Jednocześnie cieszę się z perspektywy bliskiej współpracy z Kennethem Lowe i jego zespołem nad poszerzeniem zakresu działalności operacyjnej TVN i wykorzystaniem naszych aktywów do przyspieszonego rozwoju na dynamicznie ewoluującym rynku mediów w Polsce i za granicą – powiedział Markus Tellenbach, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny TVN.

Osiągnięcie 100% własności pozwoli Scripps Networks Interactive w pełni zrealizować strategiczne i finansowe korzyści wynikające z przejęcia TVN – powiedział Kenneth W. Lowe – Przewodniczący Rady Dyrektorów, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Scripps Networks Interactive. – TVN jest silną i atrakcyjną spółką na jednym z kluczowych rynków mediowych w Europie, a prowadzona przez Markusa Tellenbacha będzie odgrywała istotną rolę w naszej dalszej ekspansji w regionie.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *