Tomasz Karolak, Izabela Kuna, Piotr Cyrwus, Iwona Bielska, Rafał Rutkowski, Cezary Kosiński i Wojciech Mecwaldowski zagrają w nowym komediowym serialu Telewizji Polskiej na podstawie całkowicie oryginalnego polskiego scenariusza. “Baron24” pojawi się na antenie TVP2/HD już na wiosnę 2014 roku.

W grudniu ruszyły zdjęcia do nowej komediowej produkcji Dwójki, “Baron 24” opowiadającej o losach bohaterów związanych z niewielką, rodzinną stacją benzynową. Sitcom będzie można oglądać na antenie Dwójki od marca 2014 roku.

W postać właściciela stacji, Mirosława Barona, wcieli się Tomasz Karolak. Jego życiową partnerkę, Sylwię Baron, zagra Izabela Kuna (doskonale znana widzom z wielu produkcji kinowych jak “Lejdis” czy “Drogówka”, “33 sceny z życia”, ale też wybitnych ról teatralnych, w tym tytułowa Łucja w “Łucji i jej dzieciach” w Teatrze TV). Towarzyszyć będą im m.in. jeden z najlepszych polskich stand-uperów Rafał Rutkowski w roli sympatycznego, lokalnego gangstera, Cezary Kosiński (m.in. “Pan Tadeusz” i “Testosteron”) w roli komornika, Piotr Cyrwus (m.in. “Klan”) jako kierowca cysterny, Iwona Bielska (m.in.. “Pułkownik Kwiatkowski” Kutza i “Wesele” Smarzowskiego), grająca teściową głównego bohatera oraz Wojciech Mecwaldowski (m.in. “Lejdis” a ostatnio rola w “Dziewczynie z szafy” Bodo Coxa) w roli byłego narzeczonego Sylwii. Na ekranie pojawią się również niezwykle utalentowani młodzi aktorzy – Weronika Humaj jako córka Mirosława Barona oraz Michał Meyer w roli inteligentnego wrażliwca, zatrudnionego na stacji stażysty, Matiego Myłka.

Akcja 26-odcinkowego serialu osadzona została na stacji benzynowej BarON24. Budowa zjazdu z pobliskiej autostrady – niecierpliwie wyczekiwana przez jej właściciela – stanowi dla bohaterów obietnicę lepszego jutra i tłumnie przybywających klientów. Budowa jednak, jak na złość, nie chce się rozpocząć. Rodzinny interes boryka się z trudnościami – coraz mniej aut, coraz mniej gości… Marzenia bohaterów o zasobnym i szczęśliwym życiu nieustająco zderzają się z rzeczywistością pełną niespodzianek i zakrętów losu. Droga do szczęścia Mirka Barona jest kręta, ale przy tym zawsze pełna zabawnych perypetii i zaskakujących zdarzeń. Czy właściciel, Mirosław Baron przy pomocy Matiego, zdoła przywrócić miejscu dawny blask?

Perypetie bohaterów ukazane na tle niezwykle barwnej obyczajowości lokalnego środowiska, błyskotliwe dialogi, lawina nieprzewidzianych zdarzeń i zwrotów akcji, galeria zabawnych charakterów i wyrazistych postaci – wszystko to przywołuje atmosferę starych, dobrych komedii o polskiej prowincji, pełnych ciepłego poczucia humoru. Każdy z 25-minutowych odcinków “Barona24” stanowić będzie osobną całość fabularną. Serial będzie emitowany na antenie TVP2/HD od marca, w kolejne piątki o godzinie 20:45 (po 2 odcinki).

Za powstawanie “Barona24” odpowiadają twórcy popularnej “rodzinki.pl”, która podbiła serca widzów Dwójki. Serial reżyseruje Adek Drabiński.

“Baron24”, nowy serial komediowy Dwójki, od 7 marca w kolejne piątki na antenie TVP2/HD.

Źródło: Telewizja Polska