Serial „Bosch” na 13 Ulicy

Kanał 13 Ulica jako pierwszy w Polsce zaprezentuje serial kryminalny „Bosch”. Widzowie będą śledzić losy tytułowego bohatera – detektywa Harry’ego Boscha z wydziału policji Los Angeles – który rozwiązuje sprawę tajemniczej śmierci młodego chłopca, a równocześnie staje przed sądem federalnym za zabójstwo seryjnego mordercy.

Fabuła 10-odcinkowego serialu została oparta na bestselerowych powieściach Michaela Conelly’ego. Przez ponad 20 lat za kolejnymi odsłonami cyklu o Harrym Boschu podążały miliony czytelników. Wreszcie postać intrygującego detektywa została – z wielkim powodzeniem – przeniesiona na mały ekran. O wierność względem książkowego oryginału zadbał sam Connelly jako współautor serialu.

W postać niepokornego detektywa z wydziału zabójstw wcielił się Titus Welliver, znany m.in. z seriali „Zagubieni” i „Deadwood” oraz filmów „Transformers: Wiek zagłady” i oscarowej „Operacji Argo”.

Detektywa Boscha poznajemy w momencie, gdy rozpoczyna on śledztwo w sprawie morderstwa nastolatka, którego kości odnaleziono na wzgórzach Hollywood. Podczas wyjątkowo trudnego dochodzenia Boschowi przyjdzie zmagać się z napastliwymi mediami, bezwzględną polityką wewnętrzną, panią koroner bardziej skupioną na prowadzeniu reality show niż na autopsji ofiary czy wreszcie młodym kolegą po fachu, który bardzo chce zostać bohaterem.

Harry Bosch to twardy i nieustępliwy glina, który nie cofa się przed niczym, by w imieniu ofiar walczyć o sprawiedliwość. Stara się za wszelką cenę dochować wierności swojemu wewnętrznemu kodeksowi – „Liczy się każdy albo nie liczy się nikt”. Pod tym pancerzem skrywa się jednak człowiek ścigany przez problemy osobiste i demony przeszłości. Kiedy Bosch zostanie oskarżony o śmiertelne postrzelenie człowieka podejrzanego o morderstwo, w sądzie wyjdą na jaw nie tylko szczegóły związane ze sprawą, ale także fakty z jego traumatycznego dzieciństwa.

Serial został doskonale przyjęty przez rodzimą widownię i amerykańskich krytyków. „Imponujący” – pisze o „Boschu” US Weekly; „Mocny, mroczny klimat Los Angeles” – zauważa Variety. „Welliver z przekonującym minimalizmem absorbuje uwagę widza, ukazując dziką charyzmę” – ocenia z kolei Entertainment Weekly.

„Bosch”

Premiera: poniedziałek, 8 lutego, godzina 22:00

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *