Serial „Brytania” w HBO i HBO GO

Nowy widowiskowy serial „Brytania” („Britannia”) o próbach zdobycia przez Rzymian terenów dzisiejszej Wielkiej Brytanii pojawi się 19 stycznia w HBO GO oraz 23 stycznia w HBO. W serialu występują Kelly Reilly (serial HBO „Detektyw”), David Morrissey („Stan gry”) oraz duński aktor Nikolaj Lie Kaas („Jabłka Adama”).

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HBO

43 rok n.e. Armia Imperium Rzymskiego postanawia podbić Wyspy Brytyjskie, które są centrum rozwoju kultury celtyckiej. Aby pokonać nadciągającego wroga, Kerra (Kelly Reilly) – córka króla Cantii – musi zjednoczyć siły ze swoją rywalką królową Antedią (Zoë Wanamaker). Kobiety nie będą miały jednak łatwego zadania. Rzymskie oddziały dowodzone są przez generała Aulusa Plautiusa (David Morrissey), który jest zdeterminowany, żeby dopiąć swego i podporządkować odległe ziemie władzy Imperium.

Zrealizowany z epickim rozmachem serial przygodowy o próbie podboju przez Rzymian terenów należących do walecznych Celtów. W napisanym przez uznanego dramaturga i scenarzystę Jeza Butterwortha („Pakt z diabłem”, „Spectre”) serialu ciekawe kreacje aktorskie tworzą: dwukrotnie nominowany do BAFTY David Morrissey („Stan gry”), wyróżniona nominacją do nagrody Cezara Kelly Reilly („Smak życia 2”), Nikolaj Lie Kaas („Jabłka Adama”), Liana Cornell („Zostań, jeśli kochasz”) oraz Zoë Wanamaker („Mój tydzień z Marilyn”). Zdjęcia do obrazu powstały w Pradze.

Cały sezon serialu „Brytania” pojawi się w HBO GO 19 stycznia, dzień po światowej premierze, a od 23 stycznia produkcja będzie emitowana w HBO co tydzień, we wtorki o godz. 20.10. Powtórki zaplanowane zostały na niedziele o godz. 21.00 w HBO3.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *