Świąteczna ramówka radiowej Czwórki

Regge’owe kolędy i życzenia od Makena, rapowe „Christmasy” od Numera Raza, „Pieśni Zbójnickie” prosto z Białego Dunajca, sposoby na spalanie kalorii bez wychodzenia z domu, konkurs z nagrodami – to i dużo więcej w prezencie dla słuchaczy Czwórki na Święta Bożego Narodzenia.

W nadchodzące Święta Bożego Narodzenia radiowa Czwórka zapewni słuchaczom wiele atrakcji na antenie. Wystarczy przypomnieć o trwającej do końca roku akcji „Czwórka prezentuje”, w której słuchacze mogą wygrać wartościowe nagrody – karty podarunkowe, wysokiej klasy sprzęt elektroniczny – za poprawne odgadnięcie słowa dnia, dzięki hasłom-podpowiedziom podawanym na antenie. Albo zaprosić do wysłuchania słuchowisk radiowych nagrodzonych w tegorocznym konkursie „Conrad na Niezależnej Scenie Młodych Polskiego Radia”, który nawiązuje do obchodów Roku Josepha Conrada. A to nie wszystko, ponieważ specjalnie na okres Bożego Narodzenia Czwórka przygotowała specjalną świąteczną ramówkę.

W niedzielę 24 grudnia, w porannej audycji „Tędy po trendy” (godz. 8.00) w cyklu „3 po 3” Mateusz Kulik porozmawia z Moniką Morozowską o pomysłach na zdrową kuchnię nie tylko od święta. Wieczorem (po godz. 18.00) Maciej Szajkowski zaprosi słuchaczy na „Folkową Wigilię po zbóju!”, w której pojawią się Trebunie-Tutki z Białego Dunajca, czyli Krzysztof Trebunia-Tutka z rodziną. Wigilijnym rozmowom o tradycji i muzyce towarzyszyć będą premierowe utwory z albumu „Pieśni Zbójnickie” autorstwa Krzysztofa i Tymona Tymańskiego oraz niepublikowane nagrania z albumu „W Sherwood”, nagrane z legendarnym producentem Adrianem Sherwoodem. Składanie muzycznych życzeń rozpoczną po godz. 20.00 Magda Frączek z rodziną, Marcin Pospieszalski z rodziną, Marcin Styczeń i inni goście audycji „Muzyka dobrego słowa”.

Rano 25 grudnia, w Pierwszy Dzień Świąt, słuchaczy obudzi Mateusz Fusiarz w swoim radiowym „SPA – Swojskim Poranku Alternatywnym” (od godz. 8.00). W dalszej części dnia „Stacja Nauka” (godz. 12.00), a w niej Patryk Kuniszewicz, który wraz z dietetykiem i trenerem personalnym poszukają odpowiedzi na pytania: ile kalorii przyjmujemy przy stole w trakcie świąt oraz jakie są sposoby na ich spalenie bez wychodzenia z domu? W popołudniowym „Dajesz radę” (godz. 14.00) Kacper Kowalczyk zmierzy się z legendą zwierząt przemawiających ludzkim głosem w Wigilię Bożego Narodzenia i opowie o metodach na odczytywanie intencji i komunikatów od naszych pupili. Wieczorem w „Muzyce dobrego słowa” (godz. 20.00) Przemysław Goławski będzie gościł polskich kolędników, czyli Natalię Kukulską, Mate O, Mietka Szcześniaka i Darię Zawiałow, a w „Strefie dread” (godz. 22.00) Mirosław „Maken” Dzięciołowski przypomni polską składankę „…reggae’owych świąt”.

Drugiego Dnia Świąt Justyna Tylczyńska przeniesie słuchaczy na Filipiny i porozmawia o obyczajach i zwyczajach tego archipelagu. Filipiny to ponad 7000 wysp, przepiękne plaże, doskonałe warunki do nurkowania, ale też nietypowe i jedyne w swoim rodzaju święta i tradycje. O tym, jak wygląda prawdziwe życie na Filipinach opowie Maciek Jasieński, pierwszy Polak, który wyjechał tam na studia. Kuba Marcinowicz w „TOP’ie” (godz. 17.00) m.in. przybliży metody przechowywania resztek jedzenia ze świątecznego stołu oraz opowie jakie urządzenia mogą być do tego pomocne. Na koniec dnia „Numer raz na fali” (godz. 22.00) – hip-hopowa audycja tym razem w świątecznej atmosferze – od „Christmas Rappin” Kurtisa Blowa, aż po „Santa Goes Straight To Ghetto” Snoop Dogga.

Czwórka zaprasza do słuchania świątecznej ramówki na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *