Serial „Dziewczyny ze Lwowa” jesienią w TVP1 HD

Trwają zdjęcia do nowego serialu obyczajowo-komediowego Jedynki „Dziewczyny ze Lwowa”. W głównych rolach zobaczymy Annę Gorajską, Magdalenę Wróbel, Katarzynę Ucherską i Annę Marię Buczek. Premiera serialu w reżyserii Wojciecha Adamczyka zaplanowana jest na jesień 2015 roku w TVP1 HD.

„Dziewczyny ze Lwowa” to nowy serial obyczajowo-komediowy Jedynki, przedstawiający perypetie czterech młodych dziewczyn: Uljany (Anna Gorajska), Poliny (Magdalena Wróbel), Olyi (Katarzyna Ucherska) i Swietłany (Anna Maria Buczek), które po stracie pracy we Lwowie przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu pracy, lepszego życia i nowych perspektyw dla siebie oraz bliskich, których zostawiły na Ukrainie. Czy odnajdą się w polskiej rzeczywistości i ile przeszkód będą musiały pokonać po drodze? Na to odpowie 13-odcinkowa produkcja Studia A dla Telewizji Polskiej.

W Warszawie bohaterki nie bez trudności zaczynają pracę „u ludzi”, oczywiście na czarno. Za grosze wynajmują wspólny pokój w zrujnowanej kamienicy od Pana Henryka (Marian Dziędziel), miłego starszego pana, który, jak się okaże, jest na bakier z prawem… Scenariusz „Dziewczyn ze Lwowa” napisał Robert Brutter, serial reżyseruje Wojciech Adamczyk. W pozostałych rolach występują m.in.: Marta Lipińska (Nowakowa), Mateusz Łasowski (brat Swiety), Stanisław Brejdygant (Profesor), Paulina Chapko (Kasia).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *