Godzina „W” nad Wisłą. Transmisja w Polskim Radiu RDC

Włączając się w obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w sobotę 1 sierpnia 2015 roku Polskie Radio RDC nada transmisję z Powstańczego Rejsu po Wiśle.

W tym roku strefa obchodów godziny „W” obejmie również Wisłę i jej nabrzeża. Jednym z elementów obchodów będzie rejs „Wisła, godzina W”, rozpoczynający się o godzinie 15:30 na wysokości Podzamcza. Poprowadzi go statek Stalmach, do którego dołączą jednostki miejskie i prywatne łodzie. O godzinie 17:00 na wysokości miejsca zatopienia statku „Bajka” – jak w całym mieście – na rzece zabrzmią syreny oddające hołd poległym. Wóz transmisyjny Polskiego Radia RDC będzie towarzyszył obchodom wzdłuż bulwarów lewobrzeżnej Warszawy od godziny 15:00.

Specjalny program z miejsca zdarzeń przygotuje Marek Miśko. O godzinie 15:00 porozmawia z organizatorem obchodów Godziny „W” nad Wisłą – Robertem Jankowskim, z którym wypłynie łodzią na środek rzeki. Kolejnymi gośćmi dziennikarza będą: Krzysztof Zawidzki – rekonstruktor oraz Paweł Kocon – varsavianista.

Program Rejsu:
15:30 – Podzamcze – start,
16:00 – wysokość Mostu Śląsko-Dąbrowskiego – rejon walk w pierwszych dniach sierpnia ’44,
16:20 – wysokość Mostu Świętokrzyskiego – zdobycie i obrona elektrowni Powiśle; pomnik Syreny – symbol odznaczenia Virtuti Militari dla Warszawy,
16:45 – wysokość Mostu Poniatowskiego – walki LWP i AK,
17:00 – Bulwar Flotylii Wiślanej, miejsce zatopienia statku Bajka – Godzina „W”,
17:15 – wrzucenie wieńca w nurt Wisły,
17:30 – rozformowanie rejsu.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *