Serial „Kroniki Shannary” premierowo w AXN

W marcu telewizja AXN zabierze widzów w świat magii, czarów oraz nadprzyrodzonych mocy w opowieści o niezwykłej trójce bohaterów – elfickiej księżniczce, złodziejce oraz półelfie. Na ich barkach spocznie obowiązek powstrzymania demonów i grożącej światu zagłady. Premiera serialu „Kroniki Shannary” – najnowszej produkcji fantasy stworzonej na podstawie cyklu bestsellerów Terry’ego Brooksa – już w środę 23 marca 2016 roku w AXN.

„Kroniki Shannary” to produkcja fantasy, stworzona na podstawie cyklu 26 powieści Terry’ego Brooksa, które sprzedały się na przestrzeni kilkudziesięciu lat w setkach tysięcy egzemplarzy na całym świecie. Twórcami i producentami wykonawczymi serialu są Alfred Gough, Miles Millar („Tajemnice Smallville”) i Jon Favreau („Iron Man”). Serial kręcony był w Nowej Zelandii, a pierwszy sezon podzielony został na 10 odcinków.

Serial rozpoczyna się, kiedy elficka księżniczka Amberle (Poppy Drayton) bierze udział w niebezpiecznym turnieju, który ma wyłonić Wybrańców chroniących starożytne drzewo Ellcrys. W trakcie uroczystości zaprzysiężenia Amberle ma wizję, która przepowiada zniszczenie świata. Wkrótce magiczne drzewo zaczyna umierać, a każdy liść spadający z Ellcrys, to uwolniony demon, dołączający do armii potężnego złego druida Dagda Mora. Z księżniczką, w misję ratowania świata rusza półelf Wil Ohmsford (Austin Butler) – ostatni potomek słynnego rodu Shannary oraz Eretria (Ivana Baquero) – dziewczyna wychowana pośród łotrów i złodziei.

W serialu zobaczymy również: Manu Bennetta (znanego z filmów Hobbit oraz serialu „Spartakus: Krew i piach”) w roli Allanona – ostatniego z druidów pradawnego zakonu protektorów, którego członkowie mogą żyć przez całe stulecia i naginać magię, by służyła ich celom; oraz Johna Rhysa-Daviesa (znanego z ról w takich hitach kinowych jak „Indiana Jones” czy „Władca Pierścieni”) wcielającego się w potężnego króla elfów i dziadka Amberle.

Równocześnie z premierą serialu „Kroniki Shannary”, nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się nowe wydanie „Pieśni Shannary” – trzeciego tomu oryginalnej trylogii Terry’ego Brooksa. Premiera rynkowa książki zapowiedziana jest na 28 marca.

„Kroniki Shannary”

Premiera: środa, 23 marca, godzina 21:00
Emisja: środa, godzina 21:00

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *