„Na brytyjskim stole” w Polsat Food Network

Jaka jest kuchnia brytyjska? Ciężka i uboga, ewentualnie nijaka. Kiedy wyjeżdżasz na wakacje na wyspy, pierwsze kulinarne skojarzenie to fish and chips. Popularyzatorów smaków z wysp jest niewielu – a szkoda, bo wśród szkockich zamków, w zaciszu Big Bena i w walijskiej, spokojnej wsi można skosztować niebywale smacznych i ciekawych potraw o pochodzeniu, którego niewielu z nas się spodziewa.

Aby przełamać stereotypy dotyczące brytyjskich kulinariów i odkrywać przepyszne smaki z Wysp, Luke Nguyen wyrusza w fascynującą podróż po Wielkiej Brytanii. Luke wyłamuje się z powszechnego trendu i specjalnie dla Was prezentuje różnorodności smaków i potraw z różnych zakątków kraju.

Jego podróż zaczyna się w sercu Zjednoczonego Królestwa – Londynie – gdzie kosztuje potraw wyrosłych z tygla kulturowego stolicy. W czasie swojego pobytu cofnie się w czasie zwiedzając historyczne hrabstwo Wiltshire, poprowadzi własny stragan na targu płodów rolnych w Winchesterze i pozna sekrety kuchni wprost z Kornwalii, zachwycającej naturalnym pięknem. Walijskie smaki są w czasie transformacji – Luke skontrastuje ze sobą tradycję i nowoczesność a w Szkocji będzie podziwiał krajobrazy, kosztując słynne haggis. Manchester wprowadzi go w XXI wiek, odkrywając przed podróżnikiem swoje cuda architektoniczne. Ukoronowaniem jego fascynującej wędrówki będzie wyśmienita uczta w The Ledbury – szykownej restauracji odznaczonej gwiazdką Michelin.

Już w marcu wyruszaj w smakowitą podróż wraz z Lukiem i odkrywaj sekrety kuchni Zjednoczonego Królestwa. Potrawy, miejsca i charakter Wielkiej Brytanii uchwycony przez podróżnika na pewno nie raz Cię zaskoczy, a może nawet skusi do przyrządzenia w domu słodkiego puddingu do popołudniowej herbatki.

„Na brytyjskim stole”

Premiera: poniedziałek, 7 marca, godzina 17:00

Źródło: Polsat Food Network

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *