Serial „Luther” w Stopklatce TV

Niepokorny, genialny detektyw, który z podobną determinacją i skutecznością rozwiązuje najtrudniejsze sprawy i niszczy sobie życie – to główny bohater premierowego serialu Stopklatki TV. Dwa pierwsze odcinki już 10 września 2015 roku. Stopklatka TV jako pierwszy kanał w Polsce pokaże wszystkie sezony „Luthera”.

Kiedy pojawiła się plotka, że po Danielu Craigu nowym Bondem będzie Idris Elba, fani jego dotychczasowych ról nie byli zdziwieni. Jego postać w „Prawie ulicy” („The Wire”) łączyła błyskotliwą inteligencję z wyjątkową bezwzględnością, ale i swoistym złowrogim urokiem. Kogoś bardzo podobnego, jednak po przeciwnej stronie barykady, zagrał w brytyjskim serialu kryminalnym „Luther”, który we wrześniu będzie miał swoją naziemną premierę w Stopklatce TV.

John Luther to detektyw z londyńskiego wydziału najpoważniejszych przestępstw: genialny, nieustępliwy… i nieprzewidywalny. Kolejne sprawy stają się dla niego obsesjami, dla których gotów jest łamać zasady, a nawet narazić swoje małżeństwo. Luther to żywa legenda londyńskiej policji, ale, równie często jak pochwały za rozwikłanie „nierozwiązywalnych” przestępstw, zbiera nagany za otwarte lekceważenie wszelkich procedur. Kiedy więc natrafia na przestępczy intelekt równy co najmniej jego śledczym zdolnościom, rozpoczyna bardzo niebezpieczną grę. Jego przeciwniczką jest między innymi genialna psychopatka, z którą łączy go pełna napięcia mieszanka niechęci i respektu.

Idris Elba za swoją rolę zdobył Złoty Glob oraz kilka nominacji do Emmy. W serialu partneruje mu Ruth Wilson, znana choćby z głównej roli w „The Affair”. „Luther” doczekał się czterech sezonów, z których najnowszy prapremierę w BBC ma jeszcze przed sobą. W przygotowaniu jest też wersja kinowa oraz… amerykański remake.

Premierze serialu w Stopklatce TV towarzyszył będzie konkurs dla widzów. W każdy czwartek na facebookowym fanpage’u kanału pojawią się kolejne kryminalne zagadki. Dla zwycięzców przygotowane są nagrody filmowo-książkowe, a w finale na najlepszych czeka iPad Air 2 i zestawy upominków.

Stopklatka TV jako pierwsza stacja w Polsce pokaże wszystkie sezony „Luthera”, od 10 września 2015 roku emitując po dwa odcinki w każdy czwartek o godzinie 20:00.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *