Serial „Mars” wraca z drugim sezonem na antenę National Geographic

fot. National Geographic/Dusan Martincek

Elon Musk, Neil deGrasse Tyson, Bill Nye, a także dziennikarze, futurolodzy i liczni naukowcy – to komentatorzy, którzy wystąpią w drugim sezonie hitowego serialu „Mars”. Kanał National Geographic zaprezentował zwiastun serii, której akcja będzie toczyć się wokół granic eksploracji kosmosu. Czy nadmierna eksploatacja zasobów naturalnych Ziemi powtórzy się także na innych planetach?

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Drugi sezon „Marsa” to połączenie sprawdzonej formuły serialu fabularno-dokumentalnego z nowymi wątkami i bohaterami. Znana z pierwszej serii załoga statku kosmicznego Daedalus, która stworzyła pierwszą osadę na Marsie, będzie teraz miała towarzystwo. Na Czerwoną Planetę przybędą bowiem pracownicy prywatnej firmy wydobywczej Lukrum.

Naukowcy zderzą się z korporacją, której jedynym celem jest jak największy zysk. Szybko okaże się, że na niedawno zasiedlonej planecie, na której nie istnieją żadne regulacje i granice, pogoń za pieniądzem może mieć tragiczne konsekwencje.

Wątek fabularny drugiego sezonu „Marsa” to przyczynek do dyskusji na temat wpływu człowieka na środowisko, w którym żyje. Czy zniszczenia spowodowane na naszej planecie przez ludzką działalność, w związku z kosmiczną ekspansją czekają też Marsa, a być może także inne miejsca we wszechświecie? Czy potrafimy uczyć się na własnych błędach? Na te pytania spróbują odpowiedzieć komentatorzy – naukowcy, biznesmeni, futurolodzy i pisarze.

Ponownie do współpracy zaproszono ekspertów takich jak: Elon Musk, którego firma SpaceX pracuje nad uruchomieniem komercyjnych lotów pasażerskich na Marsa, astronauta Leland Melvin, naukowcy Neil deGrasse Tyson i Bill Nye, a także pisarze Andy Weir i Stephen Petranek.

Producentami wykonawczymi serii są Ron Howard i Bill Grazer, a showrunnerką – Dee Johnson.

„Mars 2” – premiera w listopadzie 2018 roku na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *