Serial „Miasto zła” w TVN 7

Lata 80-te. Los Angeles. Rock and roll, narkotyki, seks i imprezy w nocnych klubach. To miasto, w którym można spełnić marzenia, zatracić się i… zginąć z rąk seryjnego mordercy. „Miasto zła” – nowy serial kryminalny z Edem Westwickiem w roli głównej na antenie TVN 7 już kilka dni po premierze w USA.

Sunset Strip w Los Angeles to idealna okolica, żeby dobrze się zabawić. Duszna atmosfera nocnych lokalów, powszechnie dostępne używki i głośna muzyka sprawiają, że można zapomnieć o całym świecie. To także wymarzone miejsce dla seryjnego mordercy, który bez problemu może upolować tu swoją przyszłą zdobycz. Kent Granger (Ed Westwick) jest jak kameleon, potrafi idealnie dopasować się do każdej sytuacji. Najczęściej gra rolę ważnej persony z Hollywood, która oferuje pomoc w karierze. Na ofiary wybiera młode, piękne i zagubione kobiety. Nie musi długo szukać. Kiedy zadedykuje swojej wybrance piosenkę w lokalnej rozgłośni radiowej, wiadomo, że za chwilę będzie martwa.

Łaknący sławy Kent nie poprzestaje na jednym morderstwie, a policja Los Angeles staje przed jedną z najtrudniejszych spraw w swojej historii. Detektyw Jack Roth (Jeremy Sisto) i jego partner Paco Contreras (Gabriel Luna) za wszelką cenę chcą złapać przebiegłego i okrutnego zabójcę. Muszą zdążyć zanim lista ofiar się wydłuży. Pomoże im w tym policjantka pracująca pod przykryciem w jednym z nocnych klubów – Dianne Kubek (Karolina Wydra). Jej skomplikowane relacje z jednym z detektywów nie pozostaną bez wpływu na toczące się śledztwo.

W pogoń za Kentem rusza także jego niedoszła ofiara, młoda dziennikarka Karen McClaren (Taissa Farmiga), która liczy na najbardziej atrakcyjny materiał prasowy w swojej karierze. Kiedy seryjny morderca dzwoni do niej i chce umówić się na spotkanie, policjanci postanawiają wykorzystać ją jako przynętę. Czy uda im się przechytrzyć mordercę?

W miarę upływu czasu sprawy przybierają coraz bardziej zaskakujący obrót także dla samego Kenta Grangera. Ten niespodziewanie znajduje w jednej z ofiar godną siebie wspólniczkę. Betty Beaumontaine (Erika Christensen) to samotna matka dwójki dzieci. Jest pielęgniarką, ale jej dusza kryje chore fantazje. Kent i Betty stworzą groźny i zabójczy związek. „Miasto zła” to ich miasto. Kto wygra tę niebezpieczną grę?

Stacja ABC rozpoczyna emisję serialu „Miasto zła” 27 października. TVN 7 pokaże pierwszy odcinek filmu już dwa dni po amerykańskiej premierze.

W główną postać „Miasta zła” wcielił się Ed Westwick, szerszej publiczności znany z roli Chucka Bassa w „Plotkarze”. To dla aktora wielkie wyzwanie zagrać tak nietypową dla niego postać. Jego wspólniczką w serialu została Erika Christensen, której największą popularność przyniosła rola w filmie Soderbergha „Traffic”. Obecnie jest uważana za jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia.

W detektywów wcielili się: Jeremy Sisto znany z min. z serialu „Sześć stóp pod ziemią” oraz Gabriel Luna, którego mogliśmy oglądać w drugim sezonie „Detektywa”.

W obsadzie serialu zobaczymy także polską aktorkę Karolinę Wydrę, która na swoim koncie ma role w serialach „Dr House” oraz „Czysta krew”. Wystąpiła także w takich filmach jak: „Kocha, lubi, szanuje”, „After” czy „Europa”. W „Mieście zła” zagrała policjantkę, partnerkę detektywa prowadzącego śledztwo.

W roli dziennikarki, niedoszłej ofiary seryjnego mordercy wystąpiła młoda, dobrze zapowiadająca się aktorka, Taissa Farmiga. Z telewizji znana z serialu „American Horror Story”, w którym wystąpiła w wieku szesnastu lat. Jest jedną z sióstr znanej aktorki Very Farmigi.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *