Serial „Misja: Epidemia” na CBS Action

Doktor Stephen Connor i jego zespół robi wszystko, aby uchronić ludzkość przed jednym z największych zagrożeń – epidemiami. Elitarna drużyna specjalistów zjawia się zawsze tam, gdzie tajemnicze choroby zaczynają się rozprzestrzeniać, by dzięki wiedzy, inteligencji i pracy zespołowej odnaleźć przyczynę zakażeń. Na premierowe odcinki 1. sezonu trzymającego w napięciu serialu „Misja: Epidemia” kanał CBS Action zaprasza od 20 kwietnia, w dni powszednie o godz. 20:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Action

Maszerujący szybko ulicą Nowego Jorku biznesmen, rozmawiający głośno i niecierpliwie przez telefon, nagle staje jak wryty – cała jego pewność siebie ulatuje w jednym momencie, mężczyzna zatacza się i pada na chodnik. Wkrótce do szpitala zwożeni są ludzie zdradzający podobne objawy – wszyscy szybko opadają z sił i są… niebiescy. Nikt nie potrafi wyjaśnić przyczyny ich stanu. W tym momencie do akcji wkracza prowadzony przez doktora Connora (Neal McDonough, znany z „Kompanii braci”) zespół specjalistów. Wraz z epidemiolożką Natalie Durant (Kelli Williams, „Magia kłamstwa”), śledczym Frankiem Powellem (Troy Winbush, „John Q.”), specjalistką od PR-u Evą Rossi (Anna Belknap, „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”) i młodym lekarzem Milesem McCabe’em (Christopher Gorham, „Wyspa Harpera”) Connor musi ustalić, co wszyscy chorzy – ludzie kompletnie sobie nieznani – mają ze sobą wspólnego i tym samym co jest przyczyną tajemniczej choroby. Jest to niezwykle trudne zadanie – jak znaleźć element łączący ośmioro nieznajomych z miasta, które liczy osiem milionów mieszkańców? Czas również gra na niekorzyść zespołu: przywieziony jako pierwszy biznesmen umiera po zaledwie 12 godzinach od przyjęcia do szpitala, a do Connora zaczynają docierać wieści o istnieniu kolejnych niebieskoskórych chorych…

Serial „Misja: Epidemia” stanowi wyjątkowe połączenie serialu medycznego i detektywistycznego – bohaterowie starają się nie tylko wyleczyć chorych, ale także szukają poszlak, które mogłyby naprowadzić ich na trop mechanizmu rozprzestrzeniania się danej choroby. W tle trzymającej w napięciu akcji rozgrywają się osobiste dramaty każdej z postaci – władczy i zdecydowany Connor walczy o przetrwanie swojego rozpadającego się małżeństwa, doktor Durant walczy z poczuciem bezradności w obliczu ludzkiego cierpienia i śmierci, zaś McCabe – najnowszy nabytek w zespole – stara się dowieść swoich umiejętności, zmagając się ze skrywaną niepewnością. Istotny wątek stanowi też wyzwanie, z jakim muszą radzić sobie bohaterowie – z jednej strony ich głównym zadaniem jest zapobieganie epidemiom, które mogą pozbawić życia setki, z drugiej zaś starają się wyleczyć konkretnych, żywych ludzi – kiedy zaś ma się przed sobą realnego, cierpiącego człowieka, trudno jest przyjąć szerszą perspektywę i chłodno analizować rozwój sytuacji. Wszystko to sprawia, że serial stanowi wieloaspektową, złożoną produkcję – a przy tym jest nadal doskonałą rozrywką.

Na 1. sezon serialu „Misja: Epidemia” kanał CBS Action zaprasza od 20 kwietnia w dni powszednie o 20:00. Powtórki w dni powszednie o 13:00 oraz w niedziele (powtórka 1. odcinka w niedzielę 22 kwietnia o 15:00, kolejnych pięciu odcinków w niedzielę 29 kwietnia od 11:00).

Źródło: CBS Action

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *