Serial „Na sygnale” od lutego w TVP2/HD

W lutym na antenie TVP2/HD zadebiutuje nowy serial pod tytułem „Na sygnale”, stanowiący równoległą historię do tej rozgrywanej w innym hicie Dwójki, czyli „Na dobre i na złe”. Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie w środę 12 lutego, o godzinie 21:45.

Nowy serial twórców popularnego „Na dobre i na złe” pokaże pracę ratowników medycznych. Czwórka bohaterów, czyli załoga karetki reanimacyjnej: Wiktor, Piotr, Martyna i Adam, w każdym odcinku otrzymuje wezwanie do osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Ratownicy muszą podejmować szybkie decyzje i zmagać się z nieoczekiwanymi okolicznościami.

„Na sygnale” to w istocie serial akcji, który ukazuje dramatyczne wydarzenia, w najbardziej newralgicznym czasie tzw. „złotej godziny”. W ratownictwie medycznym „złota godzina” to czas, w którym poszkodowany powinien znaleźć się na stole operacyjnym względnie w specjalistycznej jednostce pomocy – mówią twórcy serialu.

Najnowsza produkcja jest też pierwszym w historii TVP spin-offem innej cieszącej się dużą popularnością serii emitowanej przez TVP2/HD. Bohaterowie „Na sygnale” swoją „bazę” mają nie gdzie indziej, tylko w dobrzej znanej widzom Dwójki, Leśnej Górze. Nowy serial Dwójki to jednak przede wszystkim historia o ludziach – ratownikach, pacjentach, ich rodzinach oraz bliskich. To galeria ludzkich typów, a także obraz współczesnego społeczeństwa. Mimo dramatycznych okoliczności każda kolejna opowieść, kolejny przypadek, nie będzie pozbawiony pewnej dozy humoru, zaskakujących puent czy szczypty liryzmu.

Pokazujemy tu młodych bohaterów przed trzydziestką, którzy wykonują trudny i odpowiedzialny zawód. Ciekawa i wartka akcja, dylematy oraz trudne decyzje pojawiających się w serialu bohaterów bez wątpienia będą stanowiły o jego atrakcyjności – sugerują autorzy nowej produkcji.

Na ekranie zobaczymy zarówno zawodowych aktorów (ekipa karetki), jak i amatorów. W ekipie serialowej karetki znaleźli się: Wojciech Kukliński jako Wiktor Banach – czterdziestoczteroletni, doświadczony lekarz-ratownik, Dariusz Wieteska w roli Piotra Strzeleckiego – dwudziestoośmioletni kierowca i ratownik medyczny, Monika Mazur jako Martyna Kubicka – dwudziestopięcioletnia stażystka po ukończonym kursie ratownictwa medycznego i Konrad Darocha czyli Adam Wszołek – dwudziestosześcioletni ratownik medyczny, jeżdżący na zmianę z Martyną.

Serial „Na sygnale” startuje już w lutym. Premierowy odcinek TVP2/HD pokaże w środę, 12 lutego, o godzinie 21:45, tuż po emisji serialu „Na dobre i na złe”. W czwartki Dwójka emitować będzie natomiast dwa odcinki, powtórkowy z poprzedniego dnia o godzinie 20:40 oraz kolejny premierowy, o godzinie 21:10. W marcu serial emitowany będzie w czwartki.

Odc. 1., środa, 12 lutego, godzina 21:45 i czwartek, 13 lutego, godzina 20:40

Zespół ratowniczy w składzie Wiktor, Piotr i Adam, zostaje wezwany do mężczyzny, który chce popełnić samobójstwo i grozi, że skoczy z dachu jedenastopiętrowego budynku. Okazuje się, że jest on biznesmenem, który wpadł w depresję po tym, jak zbankrutował i stracił mieszkanie. Wiktor przekonuje w końcu desperata do zejścia z dachu, opowiadając o własnym cierpieniu po śmierci żony… Jednak niedoszły samobójca wciąż nie jest bezpieczny. Mężczyzna dostaje nagle zawału serca i ratownicy muszą przystąpić do akcji reanimacyjnej…

Odc. 2., czwartek, 13 lutego, godzina 21:10

Ratownicy ze stacji ratownictwa w Leśnej Górze (Wiktor, Piotr i Adam) dostają wezwanie od małej dziewczynki, której ojciec spadł z dachu. Niestety, droga jest zatarasowana i karetka ma problemy z dotarciem na miejsce. Wiktor tłumaczy przez telefon dziewczynce, jak ma zatamować krew ciężko rannemu ojcu… Na tym jednak problemy się nie kończą. W drodze powrotnej psuje się karetka, tymczasem u pacjenta narasta niewydolność oddechowa. Doktor Banach, aby uratować mu życie, musi wykonać skomplikowany zabieg chirurgiczny, w warunkach polowych…

„Na sygnale” – 26 odcinków (po 22 min.)
Reżyseria – Krzysztof Kasior, Leszek Korusiewicz
Scenariusz – Robert Mąka z zespołem
Producent – Artrama sp. z o.o.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *