Mecz Polska – Chorwacja oglądało w szczycie ponad 6,2 mln widzów

Decydujący o awansie do półfinału Mistrzostw Europy mecz polskich piłkarzy ręcznych z Chorwacją wzbudził rekordowe zainteresowanie widzów. W szczycie (tzw. peak) oglądało go ponad 6,2 mln osób. Była to w środę najlepiej oglądana pozycja dnia w telewizji! W piątek mecz o 5. miejsce z Islandią – transmisja w TVP2/HD.

Heroiczną postawę „biało-czerwonych” w walce o półfinał w najwyższym momencie oglądalności w TVP2/HD śledziło 6,235 mln osób. Średnia oglądalność wyniosła aż 5,202 mln, a udziały – 30,7%. Oznacza to, że prawie co trzeci Polak, który miał wtedy włączony telewizor, oglądał spotkanie Polaków. To najchętniej oglądany mecz tej imprezy, a także hit środy – najlepiej oglądana pozycja, biorąc pod uwagę cały rynek telewizyjny.

W piątek mecz o 5. miejsce z Islandią i będzie to bardzo istotne spotkanie. Jeśli Polacy wygrają, awansują w rankingu i w eliminacjach do mistrzostw świata (Katar 2015) mogą wylosować słabszego przeciwnika. Mecz skomentują, będący od początku mistrzostw w Danii – Maciej Iwański oraz ekspert Wojciech Nowiński. Studio poprowadzi Dariusz Szpakowski.

Plan transmisji:

Piątek (24 stycznia)
Polska – Islandia, godzina 15:40, TVP2/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *