Serial „Niania w wielkim mieście” nowością w ramówce Polsatu

Serial obyczajowy „Niania w wielkim mieście” opowiada o losach Dany, która świeżo po skończeniu studiów stoi w obliczu ważnych decyzji. Chce być psychologiem w Warszawie, ale bez rodzinnego zaplecza i koneksji, jej wysiłki by znaleźć dobrą pracę są bezowocne. Los rzuca Danie koło ratunkowe i dziewczyna podejmuje pracę w ekskluzywnej agencji niań. Wkrótce okazuje się, że praca z dziećmi to zadanie wymagające nie tylko umiejętności psychologa, ale i kierowcy rajdowego, a nawet czarownicy. W tytułowej roli wystąpi Magdalena Lamparska. Towarzyszyć jej będą: Kamilla Baar-Kochańska, Przemysław Sadowski i Stefan Pawłowski. Dwanaście odcinków nowego serialu już od 7 marca na antenie Polsatu.

Dana jako opiekunka wynajmowana przez różne rodziny. Trafia w samo serce problemów, nie tylko swoich podopiecznych, ale i ich rodziców. Wbrew swoim początkowym obawom, okazuje się, że ma wybitny talent pedagogiczny, serce do dzieci i umiejętność rozwiązywania pozornie nierozwiązywalnych problemów. Praca niani, która miała być chwilowym zajęciem, przynosi jej nie tylko satysfakcję, ale i rozliczne przygody. Pojawia się też uczucie… cóż, kiedy obiekt jest już zajęty. Jacek (Przemysław Sadowski) – wybitny psycholog dziecięcy, związany jest z Moniką (Kamilla Baar-Kochańska), szefową Dany. Monika okazuje się być kobietą nie tylko z pazurem, ale i tajemniczą przeszłością, w której Jacek gra pierwsze skrzypce. Dana nie chce być „tą trzecią”, ale serce nie sługa. Cóż, kiedy na drodze miłości stają tajemnice, dramaty i rozmaite przeszkody. I to nie tylko ze strony uwikłanego w dawną relację Jacka. Również Dana nie może wyplątać się z toksycznego związku z Mariuszem (Mateusz Rzeźniczak), swoim dawnym partnerem. W dodatku w agencji poznaje Kubę (Stefan Pawłowski), któremu być może nie wystarczy przyjaźń. Choć początkowo relacja z Jackiem wydaje się pewnym związkiem dwóch dążących ku sobie serc, z biegiem czasu sytuacja staje się coraz mniej oczywista. Tym bardziej, że Monika dramatycznie potrzebuje pomocy Jacka, a on czuje się zobowiązany jej udzielić. Dana nie chce zawsze czekać na ławce rezerwowych.

W agencji niań, stykając się z różnymi sytuacjami, Dana dojrzewa także do rozwiązania własnych problemów. W tym do uporania się z trudnym dla niej konfliktem rodzinnym, kalectwem małego brata i własną w tym winą. W chwilach, gdy nadciągają czarne chmury, Dana zawsze może liczyć na swoją najlepszą przyjaciółkę. Ewa (Aleksandra Grzelak) wyciąga ją z rozlicznych tarapatów i czasami nawet wspiera finansowo.

Agencja „Nianie na zawołanie”, założona przez wymagającą Monikę, wysoko stawia poprzeczkę swoim pracownikom. Podbija rynek wysoką jakością usług i umiejętnościami opiekunów. Jest wśród nich Kuba (Stefan Pawłowski), dawny ratownik medyczny, po dramatycznych osobistych przejściach, jest intrygantka Lilka (Dagmara Bąk), wesoła i optymistyczna Celina (Katarzyna Cynke) i recepcjonistka Ania (Marta Chyczewska). Opiekunowie muszą znać zasady udzielania pierwszej pomocy, higieny, rozwoju dzieci i wciąż podnosić swoje kwalifikacje, bo funkcjonowanie w świecie klientów, wymagających dla swoich dzieci absolutnie wszystkiego co najlepsze, jest niezwykle trudne. W agencji splatają się różne losy i problemy opiekunek. Jest miejsce na zazdrość, konkurencję, problemy zdrowotne. Jednak wygrywa przyjaźń, odpowiedzialność i wzajemnie okazywana sobie pomoc. Chociaż kilkoro z podopiecznych Dany zostaje z nią „na dłużej”, to każdy z odcinków skupia się na innym problemie. Przy każdym spotkaniu bohaterka rozwiązuje inną sprawę, wchodzi w nową sytuację związaną z dziećmi i ich opiekunami. Problemów jest tyle, ile domów, w których pojawia się młoda niania. Dana wynajmowana jest do opieki nad dziećmi, a sposoby działania często przynoszą niespodziewane korzyści w pokazaniu nowej drogi także rodzicom.

Miłość, dzieci i przygody związane z ich wychowaniem to czasem mieszanka wybuchowa oraz powód do uśmiechu i refleksji.

W serialu obok Magdaleny Lamparskiej, Kamilli Baar-Kochańskiej, Przemysława Sadowskiego i Stefana Pawłowskiego występuje plejada aktorów, a wśród nich m.in: Mateusz Rzeźniczak, Anna Dereszowska, Dorota Chotecka, Paweł Wawrzecki, Marta Chyczewska, Katarzyna Cynke, Dagmara Bąk, Aleksandra Grzelak i Paweł Orleański. Gościnnie wystąpią m.in.: Daria Widawska, Paulina Chruściel, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Krzysztof Stelmaszyk, Joanna Orleańska, Natalia Klimas, Mateusz Banasiuk i Jowita Budnik.

Producentem wykonawczym serialu „Niania w wielkim mieście” jest Akson Studio. Za reżyserię serialu odpowiadają: Michał Kwieciński, Anna Jadowska, Łukasz Wiśniewski i Łukasz Ostalski. Autorką scenariusza jest Agnieszka Krakowiak-Kondracka. Operatorem obrazu jest Witold Płóciennik. Nowa dwunastoodcinkowa produkcja zadebiutuje 7 marca, o godzinie 21:30, na antenie Polsatu.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *