Serial „Obsesja Eve” z Sandrą Oh i Jodie Comer w HBO3

Sandra Oh oraz Jodie Comer stają naprzeciwko siebie jako dwie wyraziste postaci w zabójczej grze w kotka i myszkę. „Obsesja Eve” („Killing Eve”) to serial na postawie scenariusza wielokrotnie nagradzanej pisarki i aktorki Phoebe Waller-Bridge. Premiera telewizyjna produkcji odbędzie się 1 lipca w HBO3. Wszystkie odcinki serialu są dostępne w serwisie HBO GO.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HBO3

„Obsesja Eve” to oparta na powieści Luke’a Jenningsa ośmioodcinkowa produkcja opowiadająca o dwóch niezwykle inteligentnych kobietach, których wzajemne podchody stawiają na głowie tradycyjny thriller szpiegowski.

Eve (Sandra Oh) to znudzona pracą biurową agentka MI5, która nie zrealizowała swoich marzeń o byciu szpiegiem. Natomiast Villanelle (Jodie Comer) to psychopatyczna, pozbawiona lęku zabójczyni uzależniona od luksusowego życia, na które może sobie pozwolić dzięki swojej brutalnej profesji. Pewnego dnia Eve otrzymuje zadanie wyśledzenia Villanelle, zanim ta ponownie zaatakuje.

W role głównych bohaterek wcielają się zdobywczyni Złotego Globu Sandra Oh (serial „Chirurdzy”) oraz Jodie Comer (serial „Biała księżniczka”). W obsadzie znaleźli się również Fiona Shaw („Harry Potter”, serial HBO „Czysta krew”), David Haig („Cztery wesela i pogrzeb”) oraz Kim Bodnia („Most nad Sundem”). W serialu widzowie zobaczą również Darrena Boyda („Fortitude”), Seana Delaneya („Midsomer Murders”), Kirby Howell-Baptiste („Downward Dog”) oraz Owena McDonnella („Paula”).

Produkcję wyreżyserował Jon East (serial „Downton Abbey”). Za scenariusz odpowiada wyróżniona BAFTĄ Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”). Producentem serialu jest Sid Gentle Ltd. na zlecenie BBC America. Produkcja prezentowana była w konkursie głównym na na tegorocznym festiwalu CanneSeries – Cannes International Series Festival.

Premiera pierwszego odcinka serialu „Obsesja Eve” („Killing Eve”) na antenie HBO3 odbędzie się w niedzielę, 1 lipca o godz. 21:00, a powtórka w HBO we wtorek 3 lipca o godzinie 19:25. Premiery kolejnych odcinków odbywać się będą co niedzielę. Cały sezon dostępny jest już w HBO GO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *