W HBO GO pojawi się nowy serial sci-fi “Krypton” inspirowany postaciami z komiksów DC. Pełna akcji produkcja prezentuje losy przodka Supermana, który walczy o honor swojej rodziny i uratowanie świata przed zagładą. Premiera w HBO GO odbędzie się już w czwartek, 29 marca.

A gdyby Superman nigdy nie istniał? Akcja serialu “Krypton” zaczyna się dwa pokolenia przed zniszczeniem rodzinnej planety Supermana. Seg-El (Cameron Cuffe), legendarny dziadek Człowieka ze Stali, musi zmierzyć się z poważnym dylematem – ocalić swoją planetę czy pozwolić na jej upadek z nadzieją na lepszą przyszłość swojego wnuka. Krypton pogrąża się w chaosie, a dom El zostaje zhańbiony. Znajdujący się w patowej sytuacji Seg-El musi walczyć o honor swojej rodziny oraz dobro tych, których kocha. Wystawiony na próbę przez znanych z komiksów DC Brainiaca (Blake Ritson) oraz podróżującego w czasie Adama Strange’a (Shaun Sipos), bohater musi spróbować chronić najbliższych i swoją planetę.

“Krypton” to nowa produkcja, która śledzi losy dziadka jednego z najbardziej znanych w historii bohaterów komiksów – Supermana. Serial na bazie postaci z komiksów DC stworzyli Jerry Siegel i Joe Shuster, a wyprodukowali laureat nagrody Saturna David S. Goyer (“Batman – Początek”, trylogia “Mroczny rycerz”) oraz Cameron Welsh (“Ash kontra Martwe Zło”, “Constatine”). W rolę głównego bohatera wciela się Cameron Cuffe (“The Halcyon”, “Boska Florence”). Obok niego w obsadzie znaleźli się Georgina Campbell (“Broadchurch”, “Król Artur: Legenda miecza”), Shaun Sipos (“Oszukać przeznaczenie 2”), Elliot Cowan (“Aleksander”), Ann Ogbomo (“Wonder Woman”), Aaron Pierre (serial “Brytania”), Rasmus Hardiker (“Wasza wysokość”), Wallis Day (“Will”) i Ian McElhinney (“Gra o tron”). Serial jest wyprodukowany przez Phantom 4 Films we współpracy z Warner Horizon Scripted Television.

Serial “Krypton” składa się z 10 odcinków. Pierwsze dwa odcinki pojawią się w serwisie HBO GO już 29 marca. Kolejne odcinki będą pojawiały się co czwartek, dzień po światowej premierze. Emisja serialu na antenie HBO została zaplanowana na czerwiec.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Źródło: HBO