Serial sci-fi „Krypton” w HBO GO

W HBO GO pojawi się nowy serial sci-fi „Krypton” inspirowany postaciami z komiksów DC. Pełna akcji produkcja prezentuje losy przodka Supermana, który walczy o honor swojej rodziny i uratowanie świata przed zagładą. Premiera w HBO GO odbędzie się już w czwartek, 29 marca.

A gdyby Superman nigdy nie istniał? Akcja serialu „Krypton” zaczyna się dwa pokolenia przed zniszczeniem rodzinnej planety Supermana. Seg-El (Cameron Cuffe), legendarny dziadek Człowieka ze Stali, musi zmierzyć się z poważnym dylematem – ocalić swoją planetę czy pozwolić na jej upadek z nadzieją na lepszą przyszłość swojego wnuka. Krypton pogrąża się w chaosie, a dom El zostaje zhańbiony. Znajdujący się w patowej sytuacji Seg-El musi walczyć o honor swojej rodziny oraz dobro tych, których kocha. Wystawiony na próbę przez znanych z komiksów DC Brainiaca (Blake Ritson) oraz podróżującego w czasie Adama Strange’a (Shaun Sipos), bohater musi spróbować chronić najbliższych i swoją planetę.

„Krypton” to nowa produkcja, która śledzi losy dziadka jednego z najbardziej znanych w historii bohaterów komiksów – Supermana. Serial na bazie postaci z komiksów DC stworzyli Jerry Siegel i Joe Shuster, a wyprodukowali laureat nagrody Saturna David S. Goyer („Batman – Początek”, trylogia „Mroczny rycerz”) oraz Cameron Welsh („Ash kontra Martwe Zło”, „Constatine”). W rolę głównego bohatera wciela się Cameron Cuffe („The Halcyon”, „Boska Florence”). Obok niego w obsadzie znaleźli się Georgina Campbell („Broadchurch”, „Król Artur: Legenda miecza”), Shaun Sipos („Oszukać przeznaczenie 2”), Elliot Cowan („Aleksander”), Ann Ogbomo („Wonder Woman”), Aaron Pierre (serial „Brytania”), Rasmus Hardiker („Wasza wysokość”), Wallis Day („Will”) i Ian McElhinney („Gra o tron”). Serial jest wyprodukowany przez Phantom 4 Films we współpracy z Warner Horizon Scripted Television.

Serial „Krypton” składa się z 10 odcinków. Pierwsze dwa odcinki pojawią się w serwisie HBO GO już 29 marca. Kolejne odcinki będą pojawiały się co czwartek, dzień po światowej premierze. Emisja serialu na antenie HBO została zaplanowana na czerwiec.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *