Serial „Seal Team” w AXN

To ich w czasie wojny w Wietnamie, żołnierze Vietcongu nazywali z przerażeniem diabłami z zielonymi twarzami. To oni przechodzą przez „Piekielny tydzień” – najbardziej morderczy trening wojskowy świata. Foki – United States Navy Sea, Air and Land (SEAL) – są wysyłane na najbardziej niebezpieczne misje, które często okazują się śmiertelne. Serial „Seal Team”, z gwiazdą serialu „Kości”, Davidem Boreanazem w roli głównej, opowiada o akcjach tej elitarnej jednostki komandosów i ich codziennym życiu.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału AXN

W serialu „Seal Team” poznamy losy członków elitarnego oddziału sił specjalnych amerykańskiej marynarki wojennej. Członkowie grupy Seal biorą udział w misjach w różnych zakątkach świata. Życie pod wojskowym rygorem i wyjazdy na śmiertelnie niebezpieczne akcje mają ogromny wpływ na ich życie rodzinne i psychikę. Dowódcą oddziału jest Jason Hayes, w którego wciela się znany z seriali „Kości” i „Buffy: Postrach wampirów”, David Boreanaz. Boreanaz jest obecnie jednym z najlepiej zarabiających aktorów serialowych w Hollywood. Według tygodnika TV Guide, z kwotą 250 tys. dol. za każdy odcinek „Kości”, uplasował się w pierwszej dziesiątce rankingu. Jednak to rola wampira z duszą w serialu „Buffy: Postrach wampirów” zapewniła mu rzesze fanów na całym świecie i 3 statuetki Saturn. Główny bohater „Seal Team” w niczym jednak nie przypomina agenta FBI z „Kości”, a tym bardziej wampira Angela. To oficer sił specjalnych, świetnie wyszkolony i zdolny do wykonywania najtrudniejszych misji.

W skład drużyny Hayesa wchodzą: Ray Perry, prawa ręka Jasona; Sonny Quinn, lojalny żołnierz, który boryka się z tendencjami do zachowań samodestrukcyjnych; Clay Spenser, młody żołnierz, który chce zostać stałym członkiem oddziału; Mandy Ellis, analityczka CIA, której życiowym celem jest walka z terroryzmem i Lisa Davis, odpowiedzialna za zaopatrzenie drużyny w potrzebny sprzęt przed każdą misją. Jednak tak jak w przypadku prawdziwych jednostek SEAL bohaterowie serialu muszą być przygotowani na każdą okoliczność i potrafić odnaleźć się w każdej specjalności.

W „Seal Team”, zobaczymy misje oddziału w różnych zakątkach świata m.in. w Liberii, Europie czy w Afganistanie. Będziemy śledzili podkomendnych Hayesa w pełnych terrorystów podziemnych tunelach, podczas odbijania zakładników i przejmowania porwanych statków. Twórcy serialu zadbali o to, by w każdym odcinku bardzo drobiazgowo odtworzyć realne sceny walki, uzbrojenie, zachowanie komandosów, a także sposoby postępowania terrorystów. Scenarzyści, tworząc poszczególne odcinki, czerpali z prawdziwych wydarzeń, w których brali udział żołnierze sił specjalnych, takich jak operacja „Pustynna Burza”, zatrzymanie serbskiego zbrodniarza Miroslava Tadicia w Bośni czy operacja – „Anakonda” – w Afganistanie.

W jednym z wywiadów David Boreanaz zdradził, że twórcom „Seal Team” bardzo zależało na tym, aby w pełni pokazać specyfikę pracy jednostek specjalnych. Kiedy powstawały zdjęcia w bazie wojskowej, ekipa serialu musiała dopasować się do rytmu życia żołnierzy, by dzięki temu lepiej zrozumieć ich położenie. Z kolei David Boreanaz przeszedł podstawowe szkolenie taktyczne, dzięki czemu mógł lepiej wczuć się w graną przez siebie postać. Dobre przygotowanie ekipy filmowej do przedstawienia życia żołnierzy sił specjalnych widzowie na pewno zobaczą na ekranie.

Premiera serialu „Seal Team” w środę 11 kwietnia o godz. 22:00. Kolejne odcinki w środy o 22:00 w AXN.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *