Serial „SPIDES” na kanale SCI FI

NBCUniversal International Networks (NBCUIN) ogłosiło zakup serialu SPIDES — nowej produkcji sci-fi o tematyce inwazji istot pozaziemskich, która zostanie wyemitowana na kanałach NBCUIN na całym świecie. 8 godzinnych odcinków pojawi się na SCI FI w Polsce w 2019 roku.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału SCI FI

Serial SPIDES został stworzony przez Rainera Matsutaniego, Eckharda Vollmara, Petera Hume’a, Carolę Lowitz i Marka Wachholza oraz wyprodukowany przez Katapult Filmproduktion i Red Sun Films, przy współpracy z Palatin Media, które jest jednocześnie dystrybutorem serii.

Główną bohaterką SPIDES jest Nora (w tej roli Rosabell Laurenti Sellers znana m.in. z Gry o tron), która budzi się w Berlinie ze śpiączki po zażyciu tajemniczego narkotyku, który spowodował u niej utratę pamięci. Miejscowy detektyw David Leonhart (w tej roli Falk Hentsche znany z Legends of Tomorrow, Agentów T.A.R.C.Z.Y.) oraz jego partnerka Nique Navar (Florence Kasumba; Avengers: Wojna bez granic, Czarna Pantera) prowadzą śledztwo w sprawie tej substancji, bo wiąże się ją z ostatnimi zaginięciami nastolatków. Kiedy Nora próbuje dowiedzieć się, co jej się przydarzyło, odkrywa, że stoją za tym obce formy życia, które używają narkotyku do infiltracji ludzi. Im więcej prawdy odkrywa Nora, tym więcej informacji o jej mrocznym sekrecie wychodzi na jaw: dziewczyna jest kluczem do inwazji, której sama próbuje zapobiec.

W obsadzie SPIDES znaleźli się również Damian Hardung (Name Of The Rose) jako Alex; Désirée Nosbusch (Bankowa gra) w roli matki Nory; Susanne Wuest (Pachnidło) jako Dr Bridget Herter, ambitna szefowa Oddziału Neurochirurgii w Instytucie Torsena; Aleksandar Jovanovic (Tatort, Dr Who) jako Robert Prokopp, skryty szef ochrony; Branko Tomovic (Homeland, 24) w roli Borisa, rosyjskiego gangstera oraz Kimberly Leemans (The Walking Dead, Nashville) w roli Cleo, właścicielki nocnego klubu Rapture.

SPIDES jest thrillerem science fiction, który będzie miał swoje premiery na kanałach SYFY oraz SCI FI na całym świecie – powiedział Steve Patscheck, EVP International Programming, NBCUniversal International Networks. – Fani gatunku sci-fi stanowią dla nas epicentrum naszej działalności i dotyczy to też zakupów programowych, które współgrają z zainteresowaniami widzów ze wszystkich zakątków globu.

Jesteśmy podekscytowani możliwością przedstawienia SPIDES na kanale SCI FI publiczności w Polsce – powiedziała Katharina Behrends, Managing Director Central and Eastern Europe of NBC Universal International Networks. – Nasz nowy serial sci-fi o tematyce konspiracyjnej to kombinacja wciągającej fabuły, międzynarodowej, uznanej obsady oraz tętniącego życiem Berlina – dodaje.

Zespół Palatin jest dumny ze współpracy z NBCU International Networks przy tym niezwykłym projekcie. Mamy szczęście, że udało nam się stworzyć znakomity zespół po obu stronach kamery, do którego należą m.in. Rosabell, Falk, Florence, Damian i Désirée – komentuje Bernd Schlötterer, dyrektor generalny Palatin Media i producent wykonawczy.

Rainer Matsutani (Piekło nad Berlinem, In einem wilden Land, Nur über meine Leiche) jest showrunnerem, scenarzystą i reżyserem, Alexander Kiening jest producentem, a Bernd Schlötterer, James Cabourne & Wolfgang Behr są producentami wykonawczymi. Nevision, Sventin Film i Baby Giant Hollyberg współprodukują serial.

Zdjęcia do serialu SPIDES trwają w Berlinie w Niemczech.

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *