Serial „Tabu” w HBO GO i HBO

Nominowany do Oscara Tom Hardy wciela się w główną rolę w nowym serialu „Tabu”, którego polska premiera odbędzie się już w niedzielę, 8 stycznia, w serwisie internetowym HBO GO. Serial został wyprodukowany dla stacji FX. Producentami serialu są Tom Hardy, Ridley Scott oraz Steven Knight, który jest również pomysłodawcą produkcji.

Londyn, rok 1814. Uznany za zmarłego James Keziah Delaney (Tom Hardy) po wielu latach powraca z odległych zakątków świata. Pobyt w Afryce zmienił go nie do poznania. Mężczyzna przyjeżdża do Londynu, żeby przejąć odziedziczone po ojcu imperium handlowe. Szybko jednak wychodzi na jaw, że nie będzie to łatwe. Spadek okazuje się być ciężarem, a nie błogosławieństwem. Otoczony przez wrogów i spiski James musi umiejętnie lawirować w obcym dla siebie świecie, by uchronić się przed śmiercią. Zmowa, morderstwo, podstęp i mroczna rodzinna tajemnica to tło tej intrygującej opowieści o miłości i zdradzie.

„Tabu” to klimatyczny serial, którego producentami są Steven Knight, nominowany do Oscara Tom Hardy (aktor w „Mroczny Rycerz powstaje”) i jego ojciec Chips Hardy, który pełni funkcję konsultanta produkcji. W głównych rolach, obok Toma Hardy’ego, występują Jonathan Pryce (serial HBO „Gra o tron”), Michael Kelly („House of Cards”), Oona Chaplin (serial HBO „Gra o tron”) oraz David Hayman („Chłopiec w pasiastej piżamie”).

Producentami wykonawczymi „Tabu” są czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Ridley Scott („Gladiator”) oraz Kate Crowe ze strony spółki Scott Free. Producentami wykonawczymi z ramienia Hardy Son & Baker są Tom Hardy i Dean Baker. Obowiązki producentów pełnią Steven Knight i Timothy Bricknell. Serial został wyreżyserowany przez Kristoffera Nyholma (odcinki 1-4) i Andersa Engströma (odcinki 5-8). Jest to już trzecia produkcja po filmie „Locke” i serialu „Peaky Blinders”, przy której współpracował duet Tom Hardy i Steven Knight.

Pierwszy odcinek serialu „Tabu” będzie dostępny w HBO GO od niedzieli, 8 stycznia. Produkcja składa się z ośmiu godzinnych odcinków, które będą pojawiały się w serwisie HBO GO co niedzielę. Premiera „Tabu” na antenie HBO jest zaplanowana na marzec 2017 roku.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *