Serial „Trust” w HBO GO i na antenie HBO

Ród Gettych – jedna z najbogatszych i zarazem najbardziej nieszczęśliwych rodzin Ameryki. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial „Trust” pokazuje złożoność rodziny oraz niszczącą siłę pieniędzy. Serial wyprodukował laureat Oscara, Danny Boyle, który wyreżyserował również trzy odcinki produkcji. Produkcja pojawi się w serwisie HBO GO 26 marca, a na antenie HBO – 30 marca.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

„Trust” to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial o rodzinie Jeana Paula Getty’ego – uznanego swego czasu przez magazyn Forbes za najbogatszego człowieka na świecie. Historia zaczyna się w 1973 roku, kiedy zostaje porwany nastoletni John Paul Getty III (Harris Dickinson) – wnuk miliardera i dziedzic fortuny. Porywacze żądają za jego uwolnienie wielomilionowego okupu. Dziadek Paula, J. Paul Getty Sr. (Donald Sutherland), potentant nafrowy i miliarder, jest zajęty. Spędza czas w rezydencji Tudorów na angielskiej wsi otoczony haremem kochanek. Ojciec Paula, J. Paul Getty Jr. (Michael Esper) jest zagubiony, nie wie, jak odnaleźć się w sytuacji, nie chce nawet odbierać telefonów. Tylko matka Paula, Gail Getty (Hilary Swank) wydaje się być zaangażowana. Próbuje dotrzeć do porywaczy i negocjować z nimi. Niestety nie ma pieniędzy. Trust przedstawia dramatyczną historię wnuka miliardera będącego w rękach porywaczy, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego nikt nie chce odzyskać uprowadzonego. Rodzina Gettych ma pieniądze, władzę, ale nie jest wolna od problemów.

W rolach głównych w serialu „Trust” występują: laureat dwóch Złotych Globów Donald Sutherland („Duma i uprzedzenie”) – w roli J. Paula Getty’ego, zdobywczyni dwóch Nagród Akademii Hilary Swank („Za wszelką cenę”) – jako Gail Getty, Brendan Fraser („Mumia”) – jako prywatny detektyw, Michael Esper („Frances Ha”) – John Paul Getty Jr. oraz Harris Dickinson (serial „Klika”) jako porwany Paul Getty III. Twórcą obrazu jest Simon Beaufoy. Za produkcję oraz reżyserię trzech pierwszych odcinków odpowiada Danny Boyle („Trainspotting”, „Płytki grób”), wyróżniony Oscarem za film „Slumdog. Milioner z ulicy”. Producentem serialu są FX Productions, Cloud Eight Films, Decibel Films and Snicket Films Limited.

Premiera pierwszego odcinka serialu „Trust” w HBO GO już 26 marca, dzień po amerykańskiej premierze. Na antenie HBO produkcja będzie emitowana od 30 marca co piątek o godz. 21.10, a powtórki w niedziele, ok. 18.00 w HBO3.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *